Projekt kwestionariusza PanAnimacji to seria bardzo nietypowych wywiadów, dzięki którym będziecie mogli poznać prawdziwych magików świata ze ruchomych obrazów. Pojawią się absolutni klasycy, ale też obiecujący debiutanci. Uznani mistrzowie, scenarzyści, reżyserzy, producenci, komiksiarze – nie tylko zresztą z rodzimego podwórka!

Jacek Rembiś – scenarzysta gier, komiksów i seriali animowanych dla dzieci. Pomysłodawca i autor serialu „Bella w brzuszku”. Współautor koncepcji seriali „Toru Superlis” (także scenariusz) i „Foczka Flo”. Scenarzysta serialu „Przytul mnie”. Pomysłodawca postaci Zgrzyciaków i story designer pierwszego polskiego interaktywnego e-podręcznika do nauki wczesnoszkolnej. Jeden z writerów odpowiedzialnych za „Frostpunk” – grę komputerową nominowaną do nagrody BAFTA w kategorii Best Narrative. Autor komiksowych adaptacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego: „Ziarno prawdy” i „Mniejsze zło”. Wykładowca scenariopisarstwa na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Obecnie pracuje w CD PROJEKT RED. Za co ceni studio Ghibli i wytwórnię Disneya? Jak definiuje animację? Co z tym wszystkim wspólnego ma Stanisław Lem i Wiedźmin?

Przekonajcie się za sprawą odpowiedzi zapisanych w kwestionariuszu!

Animacja to dla Ciebie… piękna, ale bardzo wymagająca przestrzeń do szerzenia radości i wzruszeń.

Ulubiony reżyser, który wywarł na Ciebie szczególny wpływ... Woody Allen, Quentin Tarantino oraz Steven Spielberg. Za nimi jest jeszcze tłoczniej, ale prym wiedzie właśnie ta trójka.

Artysta wizualny, którego prace podziwiasz, to… Tu trochę się wyłamię, bo z racji wykonywanego zawodu podziwiam głównie prace scenarzystów. Są wśród nich: Woody Allen, Quentin Tarantino, Andrew Stanton, Bracia Coen, David Simon, Hayao Miyazaki, Richard Curtis, a z już nieżyjących Billy Wilder i I. A. L. Diamond. Oczywiście ta lista mogłaby się ciągnąć i ciągnąć…

Filmowy bohater, z którym mógłbyś przegadać całą noc? WALL-E.

Największy złoczyńca w dziejach animacji, to… myśliwy z filmu „Bambi”.

Kreskówka Twojego dzieciństwa, to… oczywiście klasyka Disneya.

Serial animowany, który mógłbyś oglądać bez końca? „Avatar: Legenda Aanga”, „Bluey”, „Hilda”. Scenariuszowo to są majstersztyki.

Najbardziej wzruszający film, jaki widziałeś, to… Niemal każdy w dorobku nieodżałowanego Robina Williamsa. No i „Bambi”! Poza tym: „Frankie i Johnny”, „Naiwniak”, „Smażone zielone pomidory”, „Piękna i bestia” (animowana!), „Fortepian”, „Forrest Gump”, „Skazani na Shawshank”, „Lepiej być nie może”, „Jerry Maguire”, „Billy Elliot”, „Love Actually”, „Notting Hill”, „Gdzie jest Nemo?”, „Gdzie jest Dory?”, „Wall-e”, „Totoro”, „Nausicaä z doliny wiatrów”, „Pieśni morza”… Jak widać, lubię sobie popłakać i jestem niepoprawnym miłośnikiem feel good movies.

Komiks, który jest Twoim ulubionym…? „Daytripper”, „Sandman”, „Skalp”.

Komiks, książka, gra, która powinna stać się podstawą animacji… Cóż, znowu nieco się wyłamię i powiem tak: marzy mi się napisać animowane mini-serie na podstawie „Daytrippera” i „Opowieści o pilocie Pirxie”, pełen metraż na podstawie „Niezwyciężonego”, grę komputerową na podstawie „Sandmana” i powieści graficzne na podstawie reportaży Ryszarda Kapuścińskiego… No co… pomarzyć nie można? 🙂

Ulubiona polska opowieść animowana, to… „Tango” oraz „Sztuka spadania”.

Jaką wytwórnię filmów animowanych cenisz najbardziej? Disney, Pixar, Ghibli. Każdej z nich zawdzięczam coś innego.

Ostatni film/serial, który wywarł na Tobie największe wrażenie? Nowy rok zacząłem od „Wszystko wszędzie naraz” i to był bardzo dobry początek.

W pracy twórczej najważniejsze jest dla Ciebie to, aby… cieszyć się nią jak małe dziecko, i żeby jak najwięcej z tej radości przelewać na odbiorców.

Aktualny projekt, nad którym pracujesz, toGra, w ramach nowej wiedźmińskiej sagi dla CD PROJEKT RED i jeszcze jeden projekt, o którym w tej chwili nie mogę mówić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here