Niesamowita informacja dla wszystkich miłośników studia Ghibli! W Japonii powstaje bowiem specjalny park rozrywki inspirowany kultowymi animacji takimi jak „Spirited Away: W krainie bogów” czy „Mój sąsiad Totoro”. Nietypowa atrakcja ma zostać otwarta już w 2022 roku.


Studio Ghibli – bramy do świata baśniowych fantazji

Choć pierwotnie otwarcie planowano na 2020 rok, to jednak z powodu pandemii koronawirusa rozpoczęcie budowy przeciągało się w czasie. Niedawno potwierdzono, że oddanie atrakcji do użytku nastąpi w 2022 roku. Wiadomo, że Lunapark będzie utrzymany w stylistyce produkcji studia Ghibli, którego najważniejszym przedstawicielem od lat pozostaje Miyazaki.

Park rozrywki zostanie rozmieszczony na terenie 500 akrów – całość będzie usytuowana w prefekturze Aichi. Dla zwiedzających zostanie przygotowanych pięć oddzielnych sfer: Wzgórze Młodości, w którym znajdą się budynki nawiązujące między innymi do „Szeptu serca”, Las Dondoko, a więc magiczny las poświęcony Totoro, Wioska Mononoke, dzięki której przeniesiemy się do magicznego folkloru, a także Dolina Wiedźm, gdzie zbudowana zostanie replika Zamku Hauru.

Według pierwszych zapowiedzi Park Studio Ghibli będzie zawierał również sklep z antykami z „Szeptu serca” i magazyn Big Ghibli z przestrzeniami wystawowymi, terenami rekreacyjnymi i teatrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here