Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła powieść dla młodych czytelników – „Bractwo Zagrożonych”. Pierwszy tom przygodowej trylogii o grupie zwierząt chcących uchronić świat przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną autorstwa światowej sławy ekologa Philippe Cousteau (wnuk słynnego badacza mórz i oceanów Jacques’a-Yves’a Cousteau) oraz Austina Aslana to trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji pozycja.


Co się stanie, gdy wobec zbliżającej się katastrofy klimatycznej zwierzęta wezmą swój los we własne łapy? 

Temperatura na Ziemi rośnie, poziom wód się podnosi, na świecie jest coraz mniej pokarmu… nie ma czasu do stracenia, trzeba ratować Ziemię i mieszkające na niej istoty żywe! Globalna katastrofa to kwestia czasu! Zagrożone gatunki zwierząt dzieli niewiele od całkowitej zagłady. Cała nadzieja w Bractwie Zagrożonych, które postanawia ocalić świat: w supersilnej niedźwiedzicy polarnej, sprytnym łuskowcu o rozwiniętym talencie technicznym, sarkastycznym narwalu i orangutanie marzycielu. Czasem trzeba będzie zjechać na linie do jaskini, zapętlić obraz wideo czy przekręcić gałkę w drzwiach mimo braku kciuków, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. A staje się jeszcze trudniej, gdy dwoje z nich zostaje porwanych… Czy Bractwu uda się uratować świat?

Bractwo Zagrożonychto wciągającaemocjonująca powieść dla dzieci w wieku szkolnym, które kochają zwierzęta, są zainteresowane ekologią i leży im na sercu dobro środowiska naturalnego. W obliczu ekologicznej katastrofy autorzy oddają głos zainteresowanym, czyli przedstawicielom zagrożonych gatunków, którzy podejmują próbę ocalenia świata. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść sprawi, że młodzi czytelnicy nie będą mogli oderwać się od lektury, a przy okazji rozwiną w sobie ekologiczną wrażliwość, a być może będzie ona zachętą do aktywnej ochrony środowiska w ich najbliższym otoczeniu.

Jak mówi sam autor Philippe Cousteau:

(…) młodzi ludzie mają klucz do budowy lepszego i zrównoważonego świata, a moim życiowym celem jest uzmysłowienie im, że mają w sobie wielką siłę sprawczą. (…) Wykorzystujemy [w EarthEcho International, globalna organizacja zajmująca się edukacją ekologiczną, przyp. red.] przygodę, opowieści i edukację, żeby inspirować młodych do działania dziś dla lepszego jutra.

Książka „Bractwo Zagrożonych” zawiera dodatek, w którym przedstawiona jest charakterystyka występujących w książce gatunków zwierząt. Informacje na temat powodów ich zagrożenia, wzmianki o działaniach, jakie podejmuje człowiek, żeby pomóc im przetrwać, oraz jakie organizacje są powołane do tego, by ludzie mogli im pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here