Od dłuższego czasu wiadomo, że „Król Szamanów” powróci za sprawą nowego anime. Teraz okazuje się, że kultowa manga, na podstawie której zrealizowano serial, już wkrótce zostanie wydane w Polsce! Elektryzującą zapowiedź opublikowało Wydawnictwo Studio JG.


Już w kwietniu tego roku swoją premierę będzie mieć nowy serial anime. Scenariusz zostanie oparty na wydarzeniach ze wszystkich 35 tomów mangi, której autorem jest Hiroyuki Takei. Bestsellerowa manga pojawi się także na polskim rynku. Oficjalną wiadomość znajdziemy na profilu facebookowym Wydawnictwa Studio JG.

„Manga „Shaman King” w końcu trafi w Wasze ręce! Pierwszy tom odświeżonej wersji tego kultowego shounena będzie miał premierę już w maju!” – dowiadujemy się z komunikatu oficyny na facebooku. Wiadomo również, że prapremiera będzie miała miejsce natomiast jeszcze szybciej, bo już w kwietniu. Kultowa manga ukazywała się w Japonii w latach 1998 – 2004. Seria anime bazująca na tym tytule podbiła swego czasu serca milionów polskich widzów.

„Król Szamanów” – o czym jest to historia?

Yo Asakura jest szamanem – jednym z nielicznych ludzi, będących w stanie dojrzeć duchy zmarłych. Jako pośrednik między wymiarami posiada szczególne umiejętności, dzięki którym może połączyć swoje siły z wybranym duchem i wykorzystać nabyte w ten sposób moce w walce. Chcąc kontynuować swój trening, chłopak przenosi się do Tokio, by pozyskać jak najwięcej potężnych nadprzyrodzonych sprzymierzeńców. Jednak czas nagli – zbliża się organizowany raz na pięćset lat turniej, podczas którego ważyć się będą losy świata. Czy Yo podejmie wyzwanie i stanie do walki o tytuł Króla Szamanów? O tym dowiemy się już wkrótce za sprawą serialu animowanego, jak również komiksowego pierwowzoru.

Studio JG – polski wydawca magazynu „Otaku” i popularnych mang

Studio JG jest firmą wydawniczą, która rozpoczęła działalność w lipcu 2006 roku. Tuż po założeniu firmy, wprowadziliśmy na polski rynek magazyn „Otaku”, który przeznaczony jest dla miłośników japońskiej kultury i pop kultury (w tym: mangi, anime, muzyki oraz gier komputerowych). W chwili obecnej Studio JG stanowi najdynamiczniej rozwijające się wydawnictwo na polskim mangowym rynku. Prócz mang i komiksów polskich autorów („Meago Saga”, „Česary”, „Materia Dziwactwa”), nakładem Studia JG ukazały się także tytuły japońskie („Axis Powers Hetalia”, „Drug-on”, „Liberty Liberty”), zaś w ciągu najbliższych kilku lat wydawnictwo zamierza znacznie poszerzyć ofertę wydawniczą, również o komiksy koreańskie.  

W niedawnym komunikacie przedstawiciele wydawnictwa poinformowali również o nowościach, które zbiegną się w czasie z premierą „Króla Szamanów”. „Oczywiście tak zacny tytuł nie mógł pojawić się w zapowiedziach bez godnej obstawy. W tym samym miesiącu na sklepowe półki trafi również znany i lubiany seinen „Koi wa Ameagari no You ni”, zaś na koniec kwietnia przygotowaliśmy dla Was nowość z gatunku boys’ love – „Fukouchuu no Shiawase”, czyli przezabawną komedię autorki „Mother’s Spirit”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here