Fantastyczna miłość – 10 animacji idealnych na Walentynki

0
4484

Motyw miłości – nieśmiertelnej, ponadczasowej, uniwersalnej – w filmach animowanych pojawia się niezwykle często. Istnieją jednak historie, w których uczucia zobrazowane są w naprawdę zadziwiający sposób. Z okazji Walentynek postanowiłem przygotować dla Was listę 10 filmów, które umilą Wam święto zakochanych. I to w sytuacji, gdy będzie to seans dla dwojga, ale również dla tych, którzy ciągle szukają szczęścia przy boku.


  1. „Anastazja”

Nad Rosję nadciąga cień rewolucji. Anastazja – najmłodsza córka carskiej rodziny z trudem unika tragicznego losu swoich najbliższych. Wiele lat po fatalnych wydarzeniach, Anastazja poznaje dzielnego młodzieńca o imieniu Dymitr. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż do Paryża. Tylko tam może się bowiem wyjaśnić tajemnica pochodzenia Anastazji, tylko tam Anastazja może udowodnić swe prawa do dziedzictwa Romanowów. Droga do szczęścia nie jest łatwa. Demoniczny Rasputin i jego zausznik – nietoperz Bartok przywołują na pomoc złe moce i robią wszystko by zgładzić Anastazję i Dymitra, nie pozwalając na triumf prawdy i miłości.

Animację zobaczycie na Disney+.


2. „Odlot”

Istnieje niezliczona liczba sposobów na rozpoczęcie przygody i spełnienia życiowych marzeń. Na jeden z nich zdecydował się Carl Fredricksen, 78-letni gderający staruszek, który jednak aby dotrzymać danej zmarłej żonie obietnicy przywiązuje do swojego domu balony i wyrusza w kierunku Ameryki Południowe żeby zobaczyć Rajski wodospad. Wydawałoby się, że wszystko układa się według planu do chwili, gdy dziadek orientuje się, że na jego pokładzie znajduje się nieproszony gość – gadatliwy i nieco nierozgarnięty skaut – ośmioletni Russel. Film Odlot przedstawia losy owego duetu, który, aby przeżyć i pokonać wiele niebezpieczeństw czyhających wśród dzikiej przyrody musi nauczyć się współpracy i razem zmierzyć się z nieoczekiwanymi wrogami, przy okazji poznając nowych przyjaciół zamieszkujących dżunglę.

Animację zobaczycie na Disney+.


3. „Piękna i Bestia”

Zaklęcie wróżki zamienia okrutnego księcia w przerażającą Bestię. Aby zdjąć zły urok, Bestia musi zdobyć miłość pięknej Belli, zanim spadnie ostatni płatek zaczarowanej róży. Ponadczasowe dzieło studia Walta Disneya, Piękna i Bestia nominowana do Oscara w sześciu kategoriach, w tym – jako pierwsza w historii kina pełnometrażowa animacja – za Najlepszy Film, uhonorowana została dwoma statuetkami – za Najlepszą Muzykę i Piosenkę. Dzięki nieporównywalnemu z niczym połączeniu magii, muzyki, porywającej fabuły, olśniewającej animacji i cudownych postaci powstał film, który oczarowuje widzów w każdym wieku przypominając, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz, trzeba tylko umieć je dostrzec.

Animację zobaczycie na Disney+.


4. „Zgubiłam swoje ciało”

Odcięta dłoń ucieka z laboratorium. Ma tylko jeden cel – chce wrócić do reszty ciała. Gdy przedziera się przez niezliczone pułapki Paryża, przypomina sobie życie z młodym mężczyzną, do którego niegdyś należała… dopóki nie spotkali Gabrielle. Historia wędrującej dłoni splata się z historią Naoufela, młodego mężczyzny z Afryki Północnej, który jako dziecko przybył do krewnych we Francji. Teraz chłopak pracuje jako dostarczyciel pizzy i szczerze mówiąc, nie jest w tym zbyt dobry. Kiedy pewnego dnia przywozi pizzę, drzwi otwiera mu piękna dziewczyna. Rozmawiają. Ma w głosie coś, co go oczarowuje. Nie może przestać o niej myśleć.

Animację zobaczycie na Netflixie.


5. „Pocahontas”

Legendarna historia indiańskiej księżniczki Pocahontas w klasycznej animacji Walta Disneya. Wspaniała epicka opowieść o odwadze, przyjaźni i miłości, poruszająca wszystkie serca niezależnie od wieku. Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością młodziutka księżniczka o imieniu Pocahontas poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć szybko znika. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat wierzeń indiańskich i przy pomocy swoich nieodłącznych przyjaciół – szopa Meeko i kolibra Flita – ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Czterystu-letnia Babcia Wierzba – mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa – uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury.

Animację zobaczycie na Disney+.


6. „Zakochany kundel”

Zakochany kundel z 1955 roku to opowieść o niezwykłym mezaliansie do którego dochodzi między rasową suczką o imieniu Lady oraz niesfornym kundelkiem Trampem. Piesek od pierwszego wejrzenia traci głowę dla spanielki, ona jednak przez długi czas ignoruje jego „końskie zaloty”. W końcu dzięki pogarszającej się sytuacji w domu Lady, Trampowi udaje się ją przekonać do opuszczenia swoich właścicieli. Para zakochanych wyrusza na spotkanie prawdziwej miłości i niezwykłych przygód. Na swej drodze spotykają całą plejadę pełnych uroku postaci, a Lady przekonuje się co znaczą wolność i swoboda.

Animację zobaczycie na Disney+.


7. „Gnijąca panna młoda”

Akcja filmu, którego scenariusz powstał na podstawie XIX-wiecznej legendy pochodzącej z jednego z krajów Europy Wschodniej, skupia się na losach młodzieńca o imieniu Wiktor, który wędruje do świata zmarłych, aby poślubić pewną nieżyjącą już dziewczynę. W tym czasie jego żyjąca żona umiera z tęsknoty za nim. Film wyreżyserowany przez Tima Burtona tworzony tak zwaną metodą poklatkową. W filmie role odgrywają lalki z mechanizmem przekładniowym. Każda lalka ma ok. dwunastu cali wysokości. Na potrzeby filmu stworzono ich osiemdziesiąt pięć, jednak nie wszystkie wzięły w nim udział. Produkcja filmu trwała pięćdziesiąt pięć tygodni.

Animację zobaczycie na Canal+.


8. „Ruchomy zamek Hauru”

Sophie ma 18 lat i całe dnie spędza w sklepie z kapeluszami, który wcześniej należał do jej zmarłego ojca. W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście, poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Hauru jest niezwykle przystojny, ale także dość skryty. Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie, przez który dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę. Załamana Sophie ucieka od ludzi i błąkając się, przypadkiem trafia do ruchomego zamku Hauru. Ukrywając swoją prawdziwą tożsamość, otrzymuje tam pracę jako sprzątaczka. Wkrótce tajemnicza, dziarska staruszka tchnie nowe życie w zaniedbaną posiadłość, którą zamieszkują także młody adept magii Mark i Kalcyfer – demon ognia, odpowiedzialny za wprowadzanie zamku w ruch. Tryskająca energią Sophie dokonuje kolejnych cudów. Jaki wspaniały los może ją czekać? Może jej romans z Hauru dopiero się rozpoczyna?

Animację zobaczycie na Netflixie.


9. „Wall-E”

Ziemia w dość odległej na szczęście przyszłości. Planeta została zaśmiecona przez ludzi do tego stopnia, że zmuszeni byli ją opuścić na pokładzie wielkiego statku kosmicznego Axiom.
WALL-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) jest małym robocikiem obdarzonym niezwykłą osobowością. Mieszka sam na Ziemi i czuje się tu bardzo samotny. Wieczory umila sobie oglądaniem jedynej ocalałej wideokasety – musicalu „Hello Dolly” Pewnego dnia poznaje przybysza z kosmosu – nowoczesną i przepiękną EWĘ. Od tej chwili jego życie całkowicie się zmienia, a uczucia do EWY powodują, że WALL-E odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie i wyrusza na wyprawę po niewyobrażalnie fantastycznym wszechświecie.

Animację zobaczycie na Disney+.


10. „Mała Syrenka”

Disneyowska wersja Małej syrenki przedstawia przygody niezależnej syrenki o imieniu Ariel, która za wszelką cenę chce trafić do świata ludzi. Działając pod wpływem emocji zawiera więc układ ze złą czarownicą morską Urszulą oddając swój głos i ogon w zamian za parę nóg i szansę ponownego spotkania przystojnego księcia Eryka, którego uratowała po katastrofie statku. Działając wbrew radom swojego mądrego ojca, króla Trytona i kraba Sebastiana, który miał za zadanie ją chronić, Ariel popada w nie lada tarapaty odkrywając, że milczenie wcale nie jest złotem, a korzyści, które odniosła dzięki układowi z Urszulą, są co najmniej wątpliwe…

Animację zobaczycie na Disney+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here