Legenda studia Ghibli trwa w najlepsze. I to nie tylko za sprawą twórczości Hayao Miyazakiego, który jakiś czas temu ogłosił powrót do realizacji nowych projektów. Bo magia animowanych filmów jest również urzeczywistniona w specjalnym muzeum.


Muzeum Studia Ghibli – magia animowanego świata

Muzeum Filmu Animowanego Miasta Mitaka to japońskie muzeum położone w parku Inokashira w Mitace na zachodnich przedmieściach Tokio, które zostało zaprojektowane przez samego Miyazakiego, o którego twórczości możecie się dowiedzieć ze specjalnego filmu dokumentalnego.

Spośród wielu atrakcji dostępnych w swoistej świątyni sztuki znaleźć można choćby salę do projekcji filmowych „Saturn”, kawiarnię „Słomkowy Kapelusz” oraz modelową pracownię animacyjną studia Ghibli, w której można zobaczyć, jak powstaje film animowany.

Z kolei w recepcji bilety w kształcie filmowej kliszy sprzedaje Totoro – postać z filmu „Mój sąsiad Totoro”, który od pewnego czasu jest dostępny w filmotece Netflixa. Od niedawna na youtube’owym kanale Mitaki udostępniono również kilka nagrań z muzeum. To forma wirtualnego spaceru, dzięki któremu możemy poczuć nastrój tego niezwykłego miejsca. Ale to nie wszystko.

Przedstawiciele wytwórni udostępnili bowiem zestaw specjalnych tapet, których można używać w trakcie rozmów przez aplikacje służące do organizowania wideokonferencji. To niecodzienny sposób, aby choć na chwilę stać się częścią filmowego świata Ghibli. Zainteresowani? Grafiki można pobrać w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here