„Kajko i Kokosz” to legendarna seria komiksowa, która od jakiegoś czasu jest rozwijana za sprawą twórców skoncentrowanych wokół wydawnictwa Egmont. Właśnie dowiedzieliśmy się o planach na nowy komiks z serii „Nowe Przygody”!


Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęły się prace nad kolejnym pełnometrażowym tomem z serii „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”! Album zatytułowany roboczo „Zaćmienie o zmierzchu” stworzą autorzy doskonale przyjętej, bestsellerowej „Królewskiej konnej”: Maciek Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunek), Piotr Bednarczyk (kolory). Planowany termin premiery to maj 2021.

Z radością prezentujemy pierwsze, robocze kadry z nowego komiksu. W serii „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” ukazały się do tej pory trzy tomy: „Obłęd Hegemona”, „Łamignat straszliwy” i wspomniana „Królewska konna”. A co przyniosą nam najbliższe miesiące? Zerknijcie do specjalnej rozpiski!

1. „Kajko i Kokosz: Szkoła latania” (gra karciana) – 13 maja,
2. „Kaju i Kokot: Lania lotania” (edycja poznańska) – 10 lipca,
3. „Kajtek i Koko w kosmosie: Dwór Apodyktusa” (tom 6) – sierpień,
4. „Kajko i Kokosz: Dzionecek śpasów” (edycja góralska) – październik,
5. „Kajtek i Koko w kosmosie: Bogini moczarów” (tom 7) – grudzień

Kajko i Kokosz – seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa, mały smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma. Warto też przypomnieć, że w międzyczasie trwają prace nad animowaną wersją komiksu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here