Czy wiecie, że warszawskie studio animacji EGo FILM zostało wyznaczone do zrealizowania serialu animowany na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz”? Umowę w tej sprawie podpisało z Fundacją Kreska im. Janusza Christy, która zajmuje się dbaniem o promocję, ale przede wszystkim dziedzictwo artysty.
***
Na ten moment wiemy, że w planach są aż 52 odcinki serialu. Rafał Skarżycki oraz Maciej Kur przejęli rolę scenarzystów serialu animowanego o przygodach Kajka i Kokosza. Pierwszy z wymienionych twórców najbardziej znany jest jako współtwórca komiksu „Jeż Jerzy”, a wraz z Tomaszem Leśniakiem pracował również nad serią „Tymek i Mistrz”.
Z kolei drugiego z artystów, Maćka Kura, możemy kojarzyć jako scenarzystę komiksowych kontynuacji osadzonych w świecie „Kajko i Kokosza”, żeby wspomnieć tutaj tylko „Królewską konną”, do którego warstwę plastyczną opracowali Piotr Bednarczyk i Sławomir Kiełbus. Wkrótce opowiem wam zresztą więcej o nowych tytułach z legendarnej serii…
Studio deklaruje, że serial nie będzie animowany w technice 3D, a to dlatego, że twórcom zależy na zachowaniu stylu Janusza Christy. EGO FILM – podobnie jak i ja – bardzo wierzy w ten projekt, chcąc wyemitować go również na rynku międzynarodowym. Pilotażowy odcinek serialowej produkcji zobaczymy najprawdopodobniej już w przyszłym roku. O szczegółach będę informować na bieżąco!
Na sam koniec warto jest dodać, że EGO FILM to niezależne studio animacji, które specjalizuje się w tworzeniu produkcji skierowanych (nie tylko) dla najmłodszych. Firma Eweliny Gordziejuk zrealizowała choćby serial „Wiking Tappi” na podstawie książek Marcina Mortki oraz „Żubr Pompik” na podstawie książeczek dla dzieci Tomasza Samojlika. Najnowszą produkcją warszawskiego studia jest zaś pełnometrażowa animacja na podstawie „Ryjówki przeznaczenia”, o której więcej niebawem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here