Przygoda, horror, groza, mity, folklor i legendy. Świat Geralta z Rivii, wiedźmina, który jest prawdziwą ikoną popkultury, doczekał się rozwinięcia o nowy projekt! Zobaczcie zwiastun oraz plakat filmu anime „Wiedźmin: Zmora wilka”, którego premiera odbędzie się na Netflix już 23 sierpnia 2021 roku. Oficjalnie zapowiedziano również, kiedy pojawi się drugi sezon aktorskiego serialu. Gwiazdą produkcji jest Henry Cavill. Animacje ze świata fantastyki cieszą się coraz większą popularnością.

Historia Geralta, czyli wiedźmini – magia i fantastyka

Geralt z Rivii to wiedźmin, czyli ktoś, kto włada magią i ma umiejętności pozwalające mu na zabijanie siejących strach bestii. Geralt wędruje po świecie, aby znaleźć kolejne zlecenia i zarobić. Na swojej drodze spotyka różne osoby, zarówno dobre, jak i złe. Musi uważać, aby nie stać się narzędziem w rękach tych „złych”.

Bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego stał się ikoną popkultury – za sprawą literackiego cyklu, serii gier CD Projekt Red, komiksów Dark Horse realizowanych między innymi przez polskich twórców, a także aktorskiego serialu wyprodukowanego przez Netflixa czy kolekcjonerskim monetom. Już wkrótce swoją premierę będzie mieć z kolei pełnometrażowy film anime.

Vesemir, mentor Geralta, bohaterem filmu „Wiedźmin: Zmora wilka”

W przeszłości mówiło się o tym, że otrzymany serial anime, o czym wspominał między innymi Tomasz Bagiński ze studia Platige Image. Jednak oficjalnie wiadomo, że „Wiedźmin: Zmora wilka” będzie filmem, w którym świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego zostanie ukazany z innej perspektywy. Bardzo usatysfakcjonowani powinni być miłośnicy fantastyki grozy – horrorów i opowieści niesamowitych.

Przed Geraltem był jego mentor Vesemir – młody wiedźmin, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Jednak kiedy nowy, dziwny potwór zaczyna terroryzować pełne napięć politycznych królestwo, Vesemir rozpoczyna przerażającą przygodę, która zmusza go do zmierzenia się z demonami ze swojej przeszłości.

Co ciekawe, za realizację animacji odpowiadają specjaliści z południowokoreańskiego Studio Mir, które jest znane między innymi z seriali „Legenda Korry” czy „DOTA: Dragon’s Blood”. Premiera już 23 sierpnia. Nad pracami czuwa producentka Lauren S. Hissrich. Scenariuszem zajął się Beau Demayo, natomiast reżyserię opracował Han Kwang II. Charakter animacji może przypominać nieco serialową „Castlevanię”. Przekonajcie się sami – oto oficjalny zwiastun filmu anime.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here