Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej to wytwórnia, w której pojawili się kultowi bohaterowie z dzieciństwa wielu milionów Polaków. Reksio, Bolek i Lolek czy Pampalini – łowca zwierząt pozostają postaciami, które na trwałe zapisały się w świadomości fanów. Okazuje się, że w niedalekiej przyszłości możemy doczekać się nowych animacji z udziałem ikon sprzed lat. Tymczasem warto przypomnieć, że perełki polskiej kinematografii są również dostępne na YouTube.


Śladem „Kajka i Kokosza”, czyli nowy Reksio i Bolek oraz Lolek? 

Moc nostalgii, ważne wspomnienia, wielkie emocje. Chętnie wracamy do opowieści, które znamy. Jednak również do tych, które są nowe. Komiksowa seria o Kajku i Kokoszu od dekad łączy pokolenia fanów – również za sprawą serialu animowanego Netflixa. Czy już wkrótce nowi bohaterowie sprzed lat doczekają się własnych produkcji telewizyjnych? Interesujących informacji w tym kontekście udzielił niedawno Maciej Chmiel, dyrektor Studia Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała.

Legendy we współczesności – „Ciągle są to jednak plany”

Maciej Chmiel na antenie Polskiego Radia 24 w audycji Moniki Małkowskiej przyznał, że studio prowadzi wstępne prace nad nowymi odcinkami przygód Reksia. – „I są na tyle obiecujące, że niedługo wypowiemy się na ten temat oficjalnie. Ciągle są to jednak plany. Przyglądamy się też innym bohaterom z przyszłości, rozważając ich potencjał, jeśli chodzi o przeniesienie ich do współczesności. Dylemat dotyczy tego, czy przywracając dawnych bohaterów do życia, wyposażyć ich w nowe atrybuty, czy zmienić ich cechy i kreskę. To nie są łatwe decyzje. Z jednej strony mamy do czynienia z sentymentem, pamięcią pokoleń o formie. Z drugiej strony pojawiły się nowe trendy i techniki animacji, które w inny sposób rysują bohaterów i ich historie – tłumaczył dyrektor Studia Filmów Rysunkowych.

Jakie inne plany ma Studio? W jakim stopniu komputeryzacja zmieniła charakter pracy? O tym również w nagraniu audycji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here