Na 16 czerwca bieżącego roku wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę albumu „Zaćmienie o zmierzchu”. Netflix realizuje kontynuację serialu animowanego. A w międzyczasie pojawiły się informacje o realizacji pełnometrażowego filmu aktorskiego! Znamy pierwsze szczegóły.


Plany na realizację – Polski Instytut Szkoły Filmowej

„Kajko i Kokosz” to serialowy hit Netflixa, który bazuje na legendarnej serii komiksów Janusza Christy publikowanej przez wydawnictwo Egmont. Krytycy i znawcy popkultury na łamach naszego serwisu zgodnie podkreślali, że komiksy mistrza – kontynuowane przez zespół uzdolnionych twórców pod przewodnictwem Macieja Kura – to wyjątkowy materiał na adaptację. Okazuje się, że istnieje bardzo duża szansa na realizację kinowego filmu o słowiańskich bohaterach!

Aurum Film stworzy zekranizuje komiks „Kajko i Kokosz”!

Tymczasem wreszcie możemy potwierdzić, że w Aurum Film trwają prace nad scenariuszem filmu fabularnego „Kajko i Kokosz” – adaptacji kultowych komiksów Janusza Christy.

Autorem tekstu jest Krzysztof Gureczny, który na swoim koncie ma m.in. scenariusze do filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.” oraz serialu animowanego „Kacperiada”. Film wyreżyseruje zaś Mateusz Rakowicz, którego oczekiwany debiut fabularny „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” jest przed premierą kinową.

Projekt otrzymał właśnie dofinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej na development w ramach PO Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej. Dziękujemy za to wsparcie! Więcej szczegółów już wkrótce!

Nie tylko „Kajko i Kokosz”, czyli dlaczego warto poznać inny duet stworzony przez Janusza Christę

Janusz Christa, jeden z najważniejszych autorów w historii komiksu, stworzył tysiące stron i bohaterów rozpoznawanych przez miliony czytelników. Warto przypomnieć, że zanim powstały postaci Kajka i Kokosza, które przyniosły Autorowi największą sławę, stworzył on serię „Kajtek i Koko” – sensacyjno-przygodową opowieść, zgrabnie łączącą wątki kryminalne, sensacyjne i fantastyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here