Lucky Luke, bohater kultowej serii komiksowa belgijskiego rysownika i scenarzysty Morrisa, cieszy się niesłabnącą popularnością. Na polskim rynku wciąż pojawiają się wznowienia albumów, a na platformach do oglądania można znaleźć kolejne filmy i seriale animowane ze świata dzielnego kowboja. Jednym z nich jest kreskówka „Daltonowie”. Produkcje na bazie komiksów, choćby „Przygody Tintina”, „Asteriks” czy „Kajko i Kokosz” zyskują nowe pokolenia fanów!


Lucky Lucke, czyli popularny kowboj z komiksowej serii

Honorowy rewolwerowiec, bohater, który stoi w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Wzór cnót i pozytywnych wartości – oto właśnie Lucky Lucke! W jego przygodach towarzyszą mu inteligentny koń Jolly Jumper i głupkowaty pies Bzik. Popularny kowboj na światowym rynku ukazuje się już od wielu dekad – dość powiedzieć, że pierwszy komiks z serii ukazał się w 1946 w tygodniku. Polscy czytelnicy mieli okazję poznać album „Lucky Luke – Billy Kid”, czyli nietypową walkę ikon z Dzikiego Zachodu.

Od 1955 do 1977 scenarzystą komiksów z serii, a także ich animowanych ekranizacji był francuski scenarzysta René Goscinny, autor cyklu o Mikołajku i współautor Asteriksa. Po śmierci Goscinny’ego scenariusze tworzyli m.in. Bob de Groot, Vicq, Xavier Fauche i Jean Léturgie (wspólnie), Lo Hartog van Banda czy Guy Vidal. W Polsce opublikowano między innymi komiksową historię „Lucky Luke: Dalton City” oraz „Balladę o Daltonach i inne opowieści” – arcyciekawy western spod znaku przygody i humoru.

Gang braci w serialu animowanym – oto „Daltonowie”

Daltonowie to nazwa fikcyjnego gangu, którego członkowie występują w serii komiksów „Lucky Luke”. W jego skład wchodzą czterej bracia – Joe, Jack, William i Averell. Co ciekawe, gang jest wzorowany na prawdziwej historii rodzeństwa Daltonów, którzy rozgłos zyskali w latach 90. XIX wieku na Dzikim Zachodzie w USA. Specjalizowali się oni w napadach na banki i pociągi przewożące cenne ładunki.

Okazuje się, że na platformie Rakutentv darmowo dostępny jest francuski serial animowany stworzony przez Oliviera Jean-Marie i wyprodukowany przez francuskie studio Xilam. Daltonowie wypróbują każdą starą sztuczkę, aby się wydostać: podkopy, materiały wybuchowe, balony i tańce deszczu, a także nie odrzucą pomocy żadnej dziwacznej postaci… z nieoczekiwanymi skutkami! Zainteresowani? Czas na seans!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here