Właśnie poznaliśmy tytuł najnowszego komiksu z serii Asteriks, który na półki księgarń trafi już 21 października. Album zatytułowany jako Astérix et le Griffon, czyli tłumacząc na polski, Asteriks i gryf, pojawi się równocześnie na francuskim, jak i polskim rynku. W planach jest także zupełnie nowy serial animowany o słynnych Galach.


Nowi twórcy rozwijają komiksowe dziedzictwo

Chociaż póki co nie zostały podane jakiegokolwiek szczegółowe informacje dotyczące fabuły, to udostępniono nową grafikę, która jest dla nas wskazówką w kontekście kolejnej podróży dzielnych Galów. Tytuł historii to „Asteriks i Gryf”. Ferri, scenarzysta komiksu, ujawnił, że pomysł na album zaczął się od rzeźby przedstawiającej Tarasque, na której widzimy mroczne zwierzę z celtyckich legend.

Po „Asteriksie u Piktów” w 2013, „Papirusie Cezara” w 2015, „Asteriksie w Italii” w 2017 i „Córce Wercyngetoryksa” w 2019, duet utworzony przez Jean-Yves Ferriego (scenariusz) i Didier Conrada (rysunki) od początku 2021 dopracowuje to piąte wspólne dzieło, będące kontynuacją serii stworzonej ponad 60 lat temu przez świętej pamięci René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Ferri i Conrad udzielili mi specjalnego wywiadu, w którym odnieśli się do komiksowego dziedzictwa, jak również planów na przyszłość. Poznajcie zapis naszej rozmowy.

Seriale animowane ze świata Asteriksa i Obeliksa

Niedawno informowaliśmy o tym, że platforma Netflix planuje realizację zupełnie nowego projektu. Amerykański gigant rozpoczyna współpracę z wydawcą serii „Asteriks”, oficyną Hachette, aby zrealizować animowany serial 3D, którego premiera odbędzie się najpewniej w 2023 roku. Znamy pierwsze szczegóły projektu. Alain Chabat, twórca niezapomnianego filmu „Asterix i Obelix: misja Kleopatra”, zajmie się reżyserią serialu, który będzie bazować na kanwie komiksu „Asteriks. Walka wodzów”. Zainteresowani? Poznajcie pierwsze informacje o serialu.

W planach jest także kreskówka dedykowana dla nieco młodszych widzów. We wrześniu w francuskiej telewizji zadebiutuje „Idéfix et les irréductibles”, serial o słynnym psie znanym z kart komiksu. Zobaczcie pierwsze grafiki z serialu i zapowiedź widowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here