Asteriks i Obeliks pozostają nieśmiertelni. Dwójka sympatycznych Galów kontynuuje swoje przygody w bestsellerowej serii komiksowej, ale to nie wszystko! Okazuje się, że w planach jest zupełnie nowy projekt animowany, którego bohaterem będzie Idefiks, czworonożny towarzysz niestrudzonych wojowników.


Idefiks, czyli niezwykła przygoda w Lutecji! Kiedy premiera kreskówki?

Gdy w lipcu ubiegłego roku Julie Tillet, odpowiedzialna za prowadzenie międzynarodowej marki „Asteriks” z ramienia Hachette Livre, poinformowała, że trwają prace nad animacją o Idefiksie, to chyba nikt nie spodziewał się, że premiera kreskówki nastąpi tak szybko. We wrześniu w francuskiej telewizji zadebiutuje „Idéfix et les irréductibles”, serial o słynnym psie znanym z kart komiksu. Niestety, nie wiadomo, kiedy doczekamy się polskiej wersji serialu.

Doprecyzujmy, że „Idéfix et les irréductibles” będzie rozgrywać się dwa lata przed właściwą akcją komiksu, czyli w 52 roku przed narodzeniem Chrystusa. Bohaterem całości będzie, rzecz jasna, Idefiks, a także jego psia ferajna z Lutecji. Warto nadmienić, że swoisty patronat nad serialem objął zmarły w tamtym roku Alberto Uderzo, który czuwał nad początkowym procesem realizowania animacji. Produkcja serialu zrealizowanego przy pomocy animacji komputerowej spoczęła na Studio 58 i GMT Productions.

Serial animowany to nie wszystko! Znamy zarys najnowszego komiksu z serii „Asteriks”

Aktualny scenarzysta Jean-Yves Ferri, oraz rysownik Didier Conrad, ujawnili zarys najnowszego albumu z serii, w którym dojdzie do osobliwej podróży słynnych Galów. Wiadomo, że najnowsza opowieść będzie koncentrować się na niezwykłej wyprawie Asteriksa i Obeliksa. Celem podróży będzie kraj, który tak naprawdę nie istnieje, aczkolwiek można go sobie wyobrazić. A teraz zobaczcie pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu animowanego z Idefiksem w roli tytułowej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here