„Batman: The Animated Series” to być może jedna z najlepszych opowieści superbohaterskich w historii. Okazuje się, że kultowa kreskówka z lat 90. może powrócić w zupełnie nowym wydaniu. Podobno rozważa się realizację oficjalnej kontynuacji.


Legendarna produkcja superbohaterska, w której narodziła się Harley Quinn

Produkcja sprzed prawie 30 lat mimo upływu czasu nie traci swojej pierwotnej siły oddziaływania. Kreskówka wpisująca się w tradycje starego kina gangsterskiego, w której nie brakuje również elementów fantastyki naukowej i komiksowych wzorów – inspiracji dokonaniami największych artystów, oczywiście Billa Fingera, Boba Kane’a czy Franka Millera. Co ciekawe, do „Batman: The Animated Series” stale nawiązują współcześni artyści – dowodem seria niezwykłych plakatów. Teraz okazuje się, że w niedalekiej przyszłości możemy doczekać się pełnoprawnej kontynuacji hitu, za który odpowiada między innymi Bruce Timm, twórca postaci Harley Quinn, bohaterki własnego serialu i nieoczywistych komiksów.

HBO Max stanie się miejscem powrotu Batmana?

Jak donoszą zagraniczne media w planach producentów HBO Max znajduje się serial animowany, który mógłby stanowić kontynuacje „Batman: The Animated Series”. Źródłem rewelacyjnych wiadomości jest Daniel Ritchman, dziennikarz zazwyczaj świetnie zorientowany w branżowej tematyce. Jakiś czas temu Kevin Conroy, aktor wcielający się w postać Mrocznego Rycerza we wspomnianej kreskówce, przyznał, że twórcy nie chcieli kręcić nowych odcinków z powodu braku pomysłów na serie. Włodarze studia, a także aktorzy, zespół artystyczny, a przede wszystkim fani, bardzo chcieli kontynuować opowieść, w której centrum znajdował się Obrońca Gotham. Na temat serialu powstają zresztą specjalne produkcje odsłaniające kulisy powstania niezapomnianego dzieła.

Przedstawiciele wytwórni Warner Bros. niedawno potwierdzili zresztą, że od stycznia 1 stycznia wszyscy subskrybenci korzystający z usług HBO Max będą mogli oglądać serial animowany „Batman przyszłości”, pełnometrażowy film „Batman przyszłości – Powrót Jokera” oraz niezapomnianą produkcję „Batman: The Animated Series”. Warto przy okazji nadmienić, że na polskim oddziale HBO możemy znaleźć specjalne zestaw animacji, który jest swoistym wstępem do poznania mitologii współczesnych superherosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here