„Kajko i Kokosz” to serialowy hit Netflixa, który bazuje na legendarnej serii komiksów Janusza Christy. Kiedy doczekamy się nowych odcinków? Okazuje się, że istnieje bardzo duża szansa na realizację kinowego filmu o słowiańskich bohaterach!


„Kajko i Kokosz” w wydaniu serialowym swego czasu był komentowany niemal przez wszystkich odbiorców rodzimej popkultury. O projekcie EGo Film i Netflixa porozmawiałem w gronie ekspertów, którzy wróżyli, jaka może być przyszłość widowiska. Tymczasem, być może doczekamy się zupełnie nowych realizacji bazujących na komiksach Christy, obecnie kontynuowanych przez Macieja Kura, Piotra Bednarczyka i Sławomira Kiełbusa.

Powstanie pełnometrażowy film ze świata „Kajka i Kokosza”?

Niedawno Polski Instytut Sztuki Filmowej przedstawił listę wniosków z podziałem na komisje eksperckie, które zgłoszono do 1 sesji w 2021 roku. I choć jest to dopiero wczesny etap starań o środki na dofinansowanie, to możemy zobaczyć, jakie projekty będą realizowane w przyszłości. Powstać ma na przykład „Kajko i Kokosz” w reżyserii Mateusza Rakowicza.

Produkcją zajmie się firma Aurum Film, która odpowiada za realizację „Bożego Ciała”, a także „Ostatniej rodziny”. Najnowszą produkcją studia będzie westernowo-kostiumowy  film „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka. Nieznane są szczegóły na temat nowej wersji „Kajka i Kokosza” – być może będzie to pełnometrażowa animacja, a być może aktorskie widowisko.

Najpierw serial, potem komiks, czyli „Kajko i Kokosz” Netflixa – kiedy nowe odcinki?

Pierwsza część serii „Kajko i Kokosz” zadebiutowała 28 lutego bieżącego roku. Jesienią, dokładnie w listopadzie, na platformę mają trafić nowe odcinki serialu, którego jednym ze współtwórców jest Michał Śledziński, artysta biorący udział w projekcie kwestionariusza PanAnimacji.

„Jest to tytuł, z którym chcemy związać się na dłużej i pokazywać go widzom przez długi czas” – mówi o „Kajko i Kokosz” Łukasz Kłuskiewicz, CEE Content acquistion manager Netfliksa na konferencji zapowiadającej nowości programowe. A czy słynni bohaterowie poradziliby sobie na zachodnim rynku? O tym swego czasu rozmawiałem z autorami komiksowych kontynuacji „Kajka i Kokosza”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here