Czy wiecie, że platforma Netflix zrealizuje nowy serial animowany ze świata „Asteriksa”? Znamy pierwsze szczegóły projektu – wiemy również, który komiks stanie się podstawą widowiska.

Komiksowe legendy na platformie Netflix

Netflix rozpoczyna współpracę z wydawcą serii „Asterix”, oficyną Hachette, aby zrealizować animowany serial 3D, którego premiera odbędzie się najpewniej w 2023 roku. Znamy pierwsze szczegóły projektu. Alain Chabat, twórca niezapomnianego filmu „Asterix i Obelix: misja Kleopatra”, zajmie się reżyserią serialu, który będzie bazować na kanwie komiksu „Asteriks. Walka wodzów”.

„Walka wodzów” – o czym będzie historia?

Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

[Opis wydawcy] Opór jednej, jedynej galijskiej osady niepodbitej przez Rzymian daje się najeźdźcom we znaki. W tomie „Walka wodzów” spróbują oni podstępu i wykorzystają stary galijski obyczaj. Walka wodzów – bo o tej tradycji mowa – zobowiązuje wodza wyzwanego na pojedynek do przyjęcia wyzwania. Ten, który przegra, jest zobowiązany oddać się wraz z całym swoim ludem pod rządy zwycięzcy. Do walki z Asparanoiksem stanie galijski wódz Kolaboriks (kolaborujący, rzecz jasna, z Rzymianami). Przebiegli Rzymianie wiedzą jednak, że jeśli Asparanoiks napije się magicznego napoju sporządzanego przez Panoramiksa, ich plan zakończy się fiaskiem. Postanawiają więc porwać druida, w czym przeszkodzą im dzielni Asteriks i Obeliks. Jednak niezdarny Obeliks rzuca ciężkim menhirem tak nieszczęśliwie, że trafia Panoramiksa w głowę i ten dostaje pomieszania zmysłów. Nie może sobie przypomnieć receptury magicznego napoju, a walka wodzów jest już tuż tuż. Sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak Galowie wpadają na pewien pomysł…

„Asterix” – nowe projekty ze świata słynny Galów

Asteriks to francuska seria komiksowa stworzona przez René Goscinny’ego (scenariusz tomów 1–24) i Alberta Uderzo (rysunki do tomów 1–34; scenariusz tomów 25–34), kontynuowana przez Jeana-Yves’a Ferriego (scenariusz od tomu 35.) i Didiera Conrada (rysunki od tomu 35.), z którymi miałem okazję przeprowadzić specjalny wywiad.

Oprócz historii komiksowych od lat pojawiają się filmy aktorskie, ale również pełnometrażowe animacje, żeby wspomnieć tylko „Dwanaście prac Asteriksa” i seriale. Niedawno ogłoszono, że bohaterem nowej kreskówki będzie Idefiks, słynny pies Asteriksa i Obeliksa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here