TVP ABC nabyła prawa do emisji niezapomnianego serialu „Przygody Tintina”! Nie jest to jednak jedyna animacja oparta na frankofońskich komiksach, która doczeka się emisji w Polsce. Drugą będzie bowiem nowa kreskówka o postaci „Lucky Lucka”.


Klasyczne komiksy jako seriale animowane – „Przygody Tintina”

Przygody Tintina reportera „Petit Vingtiéme” w kraju Sowietów to pierwszy album z Tintinem stworzony przez belgijskiego artystę Georgesa Prospera Remiego, znanego na całym świecie pod pseudonimem Hergé. Sympatyczny bohater zadebiutował już w 1929 roku. Komiks jest swego rodzaju wprawką – próbą stworzenia bohatera i sprawdzeniem jego potencjału. Jeśli chodzi o warstwę graficzną, czarno-biały zeszyt jest szkicownikiem, w którym możemy zaobserwować proces kształtowania się postaci Tintina. Popularność bohatera szybko zaowocowała nowymi projektami – w tym również serialem.

„Przygody Tintina”, czyli 39-odcinkowy serial wyprodukowany w latach 1991-1992 przez Ellipse i Nelvanę, jest zrealizowany w oparciu 21 albumów klasycznej serii Hergé o młodym dziennikarzu. Okazuje się, że prawa do marki nabyła telewizja TVP ABC – premiera serialu odbędzie się 3 marca – emisja będzie odbywać się codziennie o 20:45.

Słynny rewolwerowiec powraca – poznajcie przygody „Kid Lucky’ego”!

„Lucky Luke” to bestsellerowa seria komiksowa stworzona przez belgijskiego rysownika i scenarzystę Morrisa. Przez wiele lat twórcą scenariuszy do serii był francuski pisarz René Goscinny, a oprócz niego także wielu innych scenarzystów. Tytułowym bohaterem serii jest Lucky Luke – kowboj, najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie i najgorszy koszmar braci Daltonów – gangsterów. Zawsze, gdy planują oni jakieś przestępstwo, dzielny stróż prawa staje im na drodze. W jego przygodach towarzyszą mu inteligentny koń Jolly Jumper i głupkowaty pies Bzik.

Okazuje się, że niedawno zrealizowano serial animowany „Kid Lucky”, którego regularna emisja rozpocznie się 7 marca, codziennie o 17:35 będą emitowane po 2 nowe odcinki animacji. 52-odcinkowy serial oparty jest na komiksach o młodym Lucky Luke’u, które w tym roku mają zostać wydane przez Egmont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here