Polska firma CreativeForge Games podpisała umowę z francuską spółką Procidis, dzięki czemu zyskała prawo do stworzenia gry opartej na kultowym serialu animowanym „Było sobie życie”. Znamy datę premiery, a także pierwsze szczegóły widowiska. Tytuł pojawi się na konsolach i komputerach osobistych w 2023 roku.


Kultowy serial edukacyjny dostępny na Netflixie

„Było sobie życie” to niezapomniany serial produkcji francuskiej, który w niezwykły sposób odnosi się do wiedzy z zakresu biologii i przyrody. Seria 26 dokumentów pedagogicznych mających na celu zapoznanie dzieci ze budową i funkcjami organów ludzkiego ciała. Ten animowany serial pokazuje życie komórek i organizmów, które zamieszkują wnętrze człowieka. Kultowa kreskówka od jakiegoś czasu jest dostępna na platformie Netflix. Teraz marka doczeka się rozwinięcia o polską grę komputerową.

„Było sobie życie” podstawą polskiej gry

„Umowa z PROCIDIS na realizację gry w oparciu o IP Było sobie życie to kolejna międzynarodowa współpraca, którą udało nam się nawiązać w ramach Grupy CreativeForge Games. Cały czas prowadzimy kolejne rozmowy i widzimy duże zainteresowanie współpracą z nami. Było sobie życie zdecydowaliśmy się zrealizować ze względu na duży potencjał komercyjny i globalną rozpoznawalność marki. W obecnych, pandemicznych warunkach, tematyka związana z biologią i funkcjonowaniem organizmu człowieka jest tym bardziej na czasie” – powiedział Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

„Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było sobie życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne – zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG” – stwierdził Krzysztof Magda, prezes SlavGames.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here