„Hellsing”, niezwykle ceniona manga, która doczekała się serialu animowanego, już wkrótce stanie się podstawą pełnometrażowego filmu! Wampiryczna fantastyka grozy pozostaje nieśmiertelnie popularną konwencją.


Pogromcy wampirów i fantastyka grozy, czyli „Hellsing”

„Hellsing” to manga autorstwa Kōty Hirano z 1998 roku, w której japoński twórca w świadomy sposób czerpie z dorobku zarówno XIX, jak również i XX wiecznej zachodnioeuropejskiej literatury grozy – przede wszystkim Howarda Phillipsa Lovecrafta, pomysłodawcę mitologii Cthulhu oraz Brama Stokera, twórcę „Drakuli”. Na podstawie mangi powstała niezapomniana seria anime. O czym jest to historia?

Sekty, korporacje – istoty nocy, czyli historia wampiryczna

Wielka Brytania, czasy współczesne. Podlegająca Królowej organizacja Hellsing zajmuje się likwidacją wampirów, które żyją między ludźmi. Na jej czele stoi Integra Fairbrook Wingates Hellsing, dziedziczka arystokratycznego rodu. Doradcą i służącym Integry jest wampir Alucard, który zajmuje się najtrudniejszymi zadaniami. Oprócz motywu walki ludzi z wampirami w całości poruszono również dużo głębsze zagadnienia, jak np. istota człowieczeństwa. Trzynastoodcinkowa seria anime, luźno powiązana z mangą, opowiada tylko jeden jej wątek (Alucard i Alexander Anderson). Manga rozwija ten wątek, oraz opowiada dużo szerszą historię organizacji Millenium, która prowadzi do III Wojny światowej i ataku nazistów na Londyn.

Aktorska wersja „Hellsinga” – za sterami współtwórca serii „John Wick”

Kultowa manga i anime pozostały w pamięci fanów. Tymczasem ogłoszono, że Derek Kolstad („John Wick”) przygotuje scenariusz filmu „Hellsing”. Będzie to aktorska ekranizacja mangi pod tym samym tytułem. Za produkcję będą odpowiadać Brian Kavanaugh-Jones, Fred Berger, Mike Callaghan, Reuben Liber, Jason Lust i wspomniany Kolstad. Producentami wykonawczymi będą Tetsu Fujimura, India Osborne, Pierre Buffin i Jason Speer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here