Moc nostalgii, ważne wspomnienia, wielkie emocje. Chętnie wracamy do opowieści, które znamy. Jednak również do tych, które są nowe. Komiksowa seria o Kajku i Kokoszu od dekad łączy pokolenia fanów. Jest w tym niewątpliwa zasługa ducha twórczości Janusza Christy, a także Macieja Kura, Sławomira Kiełbusa i Piotra Bednarczyka, którzy kontynuują niezapomnianą serię. Swoją premierę miał niedawno najnowszy album, czyli „Zaćmienie o zmierzchu” z cyklu Nowych Przygód.  


„Zaćmienie o zmierzchu” – o czym jest to historia?

Kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz, prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmił i Lubawa, których odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość. Łamignat, próbujący odnaleźć swoją maczugę. Nawet Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona, bo zachowuje się zupełnie inaczej, niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. Aby do zmierzchu!

Mistrzowskie trio – Kur, Kiełbus i Bednarczyk

Czwarty album z serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody, zatytułowany „Zaćmienie o zmierzchu”, to opowieść, w której legendy oraz słowiański folklor łączą się w rozrywkowo-przygodowej formule. Doskonale odmierzono zresztą proporcje – fabularne elementy zazębiają się, tworząc niesamowitą mozaikę uniwersalnych motywów. Maciej Kur dysponuje doskonałym warsztatem scenarzysty, wyciąga esencję z komiksów mistrza Christy, a jednocześnie odświeża tradycyjną formułę. Uznany twórca realizuje się zresztą w pracy filmowca, o czym opowiadał nam jakiś czas temu na łamach serwisu.

W realizacji pomysłów biorą udział niezwykle uzdolnienie plastycy – Sławomir Kiełbus oraz Piotr Bednarczyk, odpowiednio rysownik i kolorysta. Autorzy urzeczywistnili słowiański świat magii i przygód, w który uwierzą zarówno najmłodsi czytelnicy, dorastająca młodzież, jak również fani pierwszych komiksów. Detaliczna praca przy realizacji kolejnych plansz, śmiałe, fantazyjne, wyjątkowo barwne wizje. Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk stanowią naprawdę mistrzowskie trio.

Kajko i Kokosz – animacje, gry, komiksy w fantastycznym świecie!

„Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Zaćmienie o zmierzchu” Kontynuacji kultowej serii Janusza Christy podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Album jest drugą po „Królewskiej konnej”, pełnometrażową opowieścią z cyklu Kajko i kokosz – Nowe Przygody.

Uniwersum opracowane przez Janusza Christę jest rozbudowywane o coraz to nowe projekty. Platforma Netflix realizuje kontynuację serialu animowanego, o którym bardzo pochlebnie wypowiadają się krytycy, a w międzyczasie pojawiły się informacje o realizacji pełnometrażowego filmu aktorskiego! Znamy pierwsze szczegóły. Warto też nadmienić, że trwają prace nad grami komputerowymi w świecie dzielnych wojów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here