RedDeerGames – polskie studio tworzące i wydające gry wideo, nawiązało współpracę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy. Podpisana w dniu dzisiejszym umowa daje RedDeerGames wyłączność na wydanie dwóch gier osadzonych w uniwersum znanym z komiksów “Kajko i Kokosz” na konsoli Nintendo Switch.


Gry powstaną we współpracy z Fundacją, by jak najwierniej oddać ducha przygód dzielnych Słowian. RedDeerGames planuje ich premierę na przełomie 2021 i 2022 roku.

– Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów  przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji,  jest również fakt, że dotrzemy  z promocją  komiksu ,,Kajko i Kokosz” mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch – mówi Paulina Christa prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy.

– Po umowach  na serial animowany ,,Kajko i Kokosz”, który można obecnie oglądać na platformie Netflix, kontynuacji kultowej serii Kajko  i Kokosza  Nowe Przygody oraz integralach, które przygotowuje Egmont, czy mającym mieć premierę we wrześniu br.  musicalu w Teatrze Syrena w Warszawie – wylicza Paulina Christa – to kluczowy projekt  dla Fundacji – twierdzi.Liczę, że dzięki niemu nie tylko wejdziemy na światowy rynek z marką ,,Kajko i Kokosz”, ale przede wszystkim dynamicznie przyciągniemy  do polskiego komiksu nowych fanów z innych krajów. Już za rok będziemy świętować  50-lecie Kajka i Kokosza, a ta współpraca pozwoli zbudować nam jeszcze większe Uniwersum słowiańskich wojów Janusza Christy – dodaje.

Kajko i Kokosz zadebiutowali w komiksach autorstwa Janusza Christy tworzonych od lat 70. i szybko zyskali w Polsce wielką popularność. Ostatnio i globalna publiczność mogła ich oglądać w serialu animowanym dostępnym na platformie streamingowej Netflix. Komiks często nazywany jest “polskim Asterixem i Obelixem”, ale swoje początki jako “Kajtek i Koko” (przodkowie Kajka i Kokosza) ma on jeszcze w latach 50., przed powstaniem dzieła René Goscinny’ego. Seria opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów. Jest skierowana do dzieci, ale uwielbiana też przez dorosłych, pełna humoru i nawiązań do słowiańskich tradycji. Obrosła w Polsce kultem, to absolutny fundament polskiego komiksu.

– Współpraca z Fundacją Kreska im. Janusza Christy to zaszczyt i wielka przyjemność. Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują – mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeerGames. – Cieszymy się, że Netflix też dostrzega ten potencjał. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym kompetencjom w promowaniu i sprzedaży gier na wielu światowych rynkach uda nam się ten cel z sukcesem zrealizować – dodaje.

Na razie tajemnicą pozostaje do jakich gatunków należeć będą wspomniane gry. Twórcy zdradzają jedynie, że skorzystają z doświadczenia, które zdobyli przy pracach nad 7 Horizons – komiksową grą zręcznościową zmierzającą na PC, Nintendo Switch i Xbox One oraz Series S|X.

O REDDEERGAMES

RedDeerGames (RDG) to niezależne studio deweloperskie obecne na rynku od czwartego kwartału 2018 r. Spółka wydaje gry swoje oraz tworzone przez innych producentów. RDG zostało m.in. dostrzeżone podczas Poznań Game Arena 2019 i wyróżnione za design gry Cyber Protocol. Firma stworzyła (we współpracy z nominowanym do Oscara studiem Tomasza Bagińskiego – Platige Image) rodzinne szachy Brawl Chess – Gambit. Wydane przez RedDeerGames tytuły to m.in.: Nirvana Pilot Yume, Clumsy Rush, Art Sqool, Under Leaves oraz Little Mouse’s Encyclopedia. Aktualnie firma pracuje nad grą science fiction Time Hole, której konsultantem jest były dyrektor NASA – Dr Alexander Nawrocki oraz nad  komiksową, pełną humoru platformówką – 7 Horizons.

O FUNDACJI KRESKA IM. JANUSZA CHRISTY

Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy została założona w sierpniu 2015 roku przez Paulinę Christę, wnuczkę artysty oraz przyjaciół, znawców i miłośników twórczości artysty. Głównym celem Fundacji jest powstanie multimedialnej Galerii Janusza Christy oraz ochrona i zachowanie oryginałów oraz  pamiątek po Mistrzu polskiego komiksu. Ponadto Fundacja zamierza promować sztukę komiksu, a w szczególności komiksu dla dzieci, poprzez organizowanie wystaw, imprez tematycznych, warsztatów komiksowych oraz publikację wydawnictw okolicznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here