Bolek i Lolek – oto i imiona bohaterów jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Czy wiecie, że „Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej” założyło oficjalny kanał na Youtubie, dzięki czemu przygody „Bolka i Lolka” są dostępne w internecie? Ale to nie wszystko!

Bo okazuje się, że udostępniono również przygody Reksia, Baltazara Gąbki czy myśliwego i odkrywcy Pampaliniego! Innymi słowy – legendy powróciły. Domem ikon polskiej animacji jest wspomniane wcześniej bielskie studio filmów rysunkowych, które ostało założone w 1947 roku przez braci Zdzisława i Macieja Lachura oraz Władysława Nehrebeckiego, Leszka Lorka, Alfreda Ledwiga, Mieczysława Poznańskiego, Aleksandra Rohozińskiego, Wiktora Sakowicza, Rufina Struzika i Wacława Wajsera.

Jednak w kultowej wytwórni powstawały również inne, może mniej znane, ale również interesujące produkcje, żeby wymienić tylko serie – „Cywilizacja”, „Podróże do bajek”,
„Bajki pana Bałaganaowicza” czy też „Marceli Szpak dziwi się światu” i „Podróże kapitana Klipera”. Zainteresowani przypomnieniem perełek polskiej animacji? W takim razie… zapraszamy do oglądania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here