Czy wiecie, że w 2019 roku, wraz z premierą netfliksowego „Wiedźmina”, równocześnie odbyła się premiera pierwszych na świecie monet kolekcjonerskich poświęconych słynnemu herosowi? Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim zapoczątkowała serię, która będzie składać się z 8 emisji – co roku ukazywać się będzie emisja odpowiadająca kolejnej książce z sagi.


Wiedźmińskie uniwersum jest rozwijane o coraz to nowe projekty. Najnowszym z nich będzie animowany film „Zmora wilka”. Okazuje się jednak, że nie tylko powieści graficzne, coraz to nowe adaptacje filmowo-telewizyjne, ale również prawdziwe artefakty kultury stają się częścią mitologii Białego Wilka. Choćby monety. Współcześnie tradycja kolekcjonowania monet wciąż jest bardzo popularna i łączona z inwestowaniem. To połączenie interesującego tematu z wartościowym kruszcem.

W listopadzie tego roku rozpoczęła się przedsprzedaż drugiej emisji monet, które odpowiadają książce „Miecz Przeznaczenia”. Tak jak w przypadku pierwszej emisji, wydano monety w wersji 2 uncjowej oraz 1 kilogramowej. Nakład zeszłorocznej emisji monet z „Wiedźminem” wyprzedał się całkowicie. Zobaczcie, jak prezentują się część kolekcji.

Źródło: Nowa Fantastyka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here