Świat animowanych filmów to prawdziwy skarbiec z różnymi gatunkami, które odkrywać mogą juniorzy, najmłodsza latorośl rodziny, jak i seniorzy każdego rodu. W 2021 roku czeka nas wysyp nowości, a także kontynuacji hitów sprzed lat. Oto moja subiektywna lista 10 najciekawszych zapowiedzi na najbliższe 12 miesięcy.

  • „Połączeni” – nieszablonowe kino familijne  opowiadające o rodzinie Mitchellów. W świecie współczesnej technologii dochodzi do prawdziwej rewolucji. Smartfony to już przeszłość, choć niełatwo się od niej uwolnić, pojawiły się natomiast spersonalizowane roboty, które opanowały świat. Bohaterowie będą musieli z jednej strony zadbać o międzyludzkie relacje, a z drugiej stanąć w obliczu globalnego zagrożenia – robo-apokalipsy. Animacja wyprodukowana przez Chrisa Millera i Phila Lorda („Spider-Man Uniwersum”, „LEGO: Przygoda”), wyreżyserowana przez Mike’a Riandę („Wodogrzmoty małe”).

  • „Hotel Transylvania 4” – upiorna familia powraca w kolejnej historii! Draka, Mavis i resztę bohaterów poznaliśmy w 2012 roku, gdy do kin trafiła pierwsza część opowieści stworzonej przez niezastąpionego Genndy’ego Tartakovsky’ego. W tytułowym hotelu potwory mogą odpocząć z daleka od ciekawskich ludzkich oczu. Gospodarzami hotelu są Hrabia Dracula oraz jego 118-letnia córka Mavis, zachowująca się dokładnie tak, jak inne nastolatki, co przysparza trudności, gdy na swojej drodze spotyka śmiertelników… W oryginalnej obsadzie znajdują się Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg, David Spade, Molly Shannon, Steve Buscemi. Premiera 6 sierpnia 2021 roku.

  • „Pinokio” – Guillermo del Toro („Kształt wody”, „Trollhunters”) postanowił wziąć na warsztat legendarne dzieło Carlo Collodiego i opracować musicalowe widowisko, w której groza łączy się z baśnią, a jawa ze snem.Pinokio” to projekt sygnowany nie tylko nazwiskiem meksykańskiego reżysera, ale również znakiem Jim Henson Company oraz firmy ShadowMachine, która zrealizuje animację metodą poklatkową. W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory Mann; Ewan McGregor zagra świerszcza Cricketa, zaś David Bradley (seria „Harry Potter”, „Gra o tron”) wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach usłyszymy również między innymi Tildę Swinton, Christophera Waltza czy Cate Blanchett.

  • „Raya i ostatni smok” – niezwykła opowieść inspirowana kulturą – legendami oraz folklorem – południowo-wschodniej Azji, w tym Tajlandii, Wietnamu, Kambodży, Malezji, Indonezji i Laosu. Raya to zupełnie nowa bohaterka Disneya, samotna wojowniczka, która – wraz z grupą odmieńców – postanawia znaleźć ostatniego żyjącego smoka. Dzięki legendarnemu stworzeniu może dojść do pojednania wszystkich wspólnot. Film wyreżyseruje Paul Briggs oraz Dean Wellins, którzy wcześniej pracowali jako specjaliści w departamencie animacji nad produkcją „Krainy Lodu”, „Zwierzogrodu”, „Zaplątanych” czy „Stalowego giganta”. Premiera – 12 marca 2021 roku.

  • „Luca” – wielka przyjaźń, mroczny sekret, naturalne piękno przyrody… fabuła familijnego widowiska będzie skoncentrowana na losach młodego chłopca imieniem Luca, który mieszka w nadmorskim miasteczku usytuowanym na włoskiej riwierze. Prawdziwa tożsamość bohatera to jednak sekret, który wiąże się z nadnaturalną tajemnicą. Jeden z najnowszych z zapowiedzianych filmów wytwórni Pixar, zapowiada się więcej niż intrygująco! Reżyserią zajął się Enrico Casarosy („La Luna”). Premiera – 18 czerwca 2021 roku.

  • „Earwig and the Witch” – najnowszy film z legendarnej wytwórni Ghibli. Filmowa produkcja oparta o książkę dla dzieci pod tytułem „Earwig And The Witch” spisana piórem Diany Wynne Jones. Brytyjska powieściopisarka znana jest choćby za sprawą „Ruchomego zamku Hauru”, dzieła, które stało się podstawą jednego z najbardziej znanych widowisk japońskiego studia animacji. Co ciekawe, film reżyserowany przez Gorō Miyazakiego, będzie tworzony w technice 3D, co jest odejściem od klasycznej techniki rysunkowej Ghibli.

  • „Rodzina Addamsów 2” – członkowie arystokratycznego rodu są, po prostu, upiorni. Diablo oryginalni. Addamsowie to rodzina masochistów, sadystów, sadomasochistów i potworów. Mieszkają na bagnach w ogromnym, zapuszczonym dworze. Ich dom pełen jest narzędzi tortur, ukrytych przejść i pułapek. Mimo to Addamsowie potrafią odnaleźć pierwiastek człowieczeństwa, o czym przekonaliśmy się z niedawnej animacji, która już wkrotce doczeka się rozwinięcia w drugiej części. Warto podkreślić, że MGM TV przygotowuje serial aktorski o Addamsach. Współtwórcą, producentem i reżyserem wszystkich odcinków ma być Tim Burton.

  • „Kosmiczny mecz 2” – choć szczegóły fabuły wciąż są ściśle strzeżoną tajemnicą, to oczekiwania w stosunku do tej kontynuacji są ogromne. W pierwszej części kultowi bohaterowie kreskówek „Zwariowanych melodii” z Królikiem Bugsem na czele porywają Michaela Jordana, by ten pomógł im wygrać ważny mecz koszykówki. Tym razem widowisko wyprodukuje reżyser „Czarnej Pantery” Ryan Coogler. Za kamerą stanie Terence Nance, natomiast gwiazdą będzie LeBron James.

  • „Minionki: Wejście Gru” – gdzieś na przedmieściach, w szczęśliwym sąsiedztwie domków  z dobrze utrzymanymi ogródkami i śnieżno białymi płotkami,  stoi czarny dom z martwym trawnikiem! To tu ukrywa się Gru, który wraz z armią swoich rezolutnych żółtych Minionków planuje jak opanować świat! sequel filmu „Minionki” z 2015 roku. Tytuł widowisko „Wejście Gru” wskazuje na to, że całość skupi się na historii Gru oraz tego, w jaki sposób humanoidalne istotki zostały jego poplecznikami. Zapowiada się szybka akcja zabarwiona niezwyczajnym humorem.
  • „Encanto” – musicalowa produkcja, za którą odpowiada Lin-Manuel Miranda, autor ścieżki dźwiękowej do hitu „Vaiana. Skarb oceanu”. W filmie poznamy historię pozornie typowej kolumbijskiej rodziny – w krwi członków familii płynie jednak nadnaturalna moc. Okazuje się, że każdy bohaterów z rodu wykazuje magiczne moce. I jest tak do czasu, kiedy to pewna młoda Kolumbijka z kolorowego domu nie nosi w sobie żadnego specjalnego daru. Za reżyserię odpowiadają twórcy „Zwierzogrodu”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here