PanAnimacja zaprasza na festiwal filmowy ANIMATOR – to już 14. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych. ANIMATOR startuje na żywo i online już 9 lipca. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Służę pomocą.


ANIMATOR to impreza dla fanów animacji – filmów i seriali, gier komputerowych, komiksów, podróży, czyli przekraczania granic! W programie między innymi kino z Ameryki Południowej, najbardziej szalone propozycje z Adult Swim, specjalne warsztaty, spotkania z gwiazdami światowej animacji.

Festiwal to kilka bloków tematycznych, z których warto wyróżnić następujące punkty:

DLA RODZIN

Razem z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zapraszamy na pokazy familijne, podczas których zobaczymy filmy z Brazylii, futurystyczne filmy o przyszłości, nieznanym kosmosie i robotach oraz najnowsze filmy animowane z całego świata, między innymi duńską produkcję „Kiwi & Strit” z uroczymi futrzanymi stworkami.

DLA SERIALOMANIAKÓW

Przekraczanie moralnych granic, niepoprawne poczucie humoru, bezkompromisowa akcja, czyli nie tylko Adult Swim W ramach festiwalu zostanie pokazana piątą odsłonę serialu Rick and Morty i najnowszy serial Michaela Cusacka „Smiling Friends”. Nie do przegapienia jest też pokaz „Aeon Flux” Petera Chunga, który jest jednym z gości tegorocznego festiwalu!

DLA FANÓW GIER KOMPUTEROWYCH

Z myślą o graczach i o tych, którzy gry chcieliby tworzyć polecamy sekcję Animacja Interakcja. Gry wideo. W czasie festiwalu pokazane zostaną nie tylko tajniki animacji 3D, ale również warsztaty przy użyciu Unreal Engine. Spotkania w Kino Muza w Poznaniu i online poświęcimy rozmowie o monstrach w grach retro i tych współczesnych i o ich wpływie na popkulturę oraz o sposobach narracji przez animację. Dowiemy się również czym są Machinimy.

DLA TYCH, KTÓRZY CENIĄ FILMY ZAANGAŻOWANE SPOŁECZNIE

W głównej sekcji W NAS I MIĘDZY NAMI zapraszamy na pokaz LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI, gdzie poruszymy temat jak będzie wyglądała i co nam przyniesie postpandemiczna rzeczywistość? Z kolei programerka festiwalu – Anna Głowińska, zaprasza na autorski cykl „Kobiety mają głos”. Udowadniamy, że bez uwzględnienia i rozpoznania kobiecej perspektywy nie jesteśmy w stanie kształtować kultury i kreować świata.

DLA PODRÓŻNIKÓW

Bo filmowe doświadczenia na wakacje! Polecamy gorąco ANIMACJĘ Z BRAZYLII. Zobaczymy cztery pokazy najlepszych filmów krótko- i pełnometrażowych z tego regionu. W programie między innymi: „City of Pirates” Otto Guerry, czy „Boi Aruá” Chico Liberato. Zapraszamy na podróż do świata animacji podczas naszej wersji formatu Late Night Show, gdzie będziemy towarzyszyć pojedynkowi Joanny Quinn, Alexa Pelletiera i Mike’a Johnsona. Tuzy światowej animacji staną przed zadaniami takimi jak rysunkowe improwizacje, animacyjny teleturniej i wiele innych. Spotkanie z gwiazdami będzie prowadzone na żywo na festiwalowym Youtubie, Facebooku i ekranie Kina Muza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here