Czasami życie może przypominać niecodzienną podróż – wyprawę w nieznane. W czasie dojrzewania poznajemy magię i sekrety świata. W niektórych mitach, choćby tych ze Skandynawii, zapisano natomiast uniwersalne prawdy na temat naszej egzystencji. „Światła północy. W dolinie trolli”, komiksowy album zrealizowany przez Malin Falch, to wyjątkowa opowieść spod znaku fantastyki dla najmłodszych, jak również nieco starszych czytelników. Poznajcie krainę legend. Komiks ukazał się na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Egmont.


Początek magicznej sagi – folklor z północy Europy

„Światła północy. W dolinie trolli” to bestsellerowa seria komiksowa, która stała się przebojem na rynku skandynawskim. Początek prawdziwej sagi o dalekiej Północy – gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! Malin Falch, norweska scenarzystka i rysowniczka, zrealizowała czarowną opowieść, w której zaciera się granica między jawą a snem. Mity z mroźnej północy Europy stanowią podstawę komiksu o przyjaźni i szukaniu własnego miejsca w świecie.

„Światła północy. W dolinie trolli”, czyli emocje w mitologicznej formie

Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafia dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy… Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro. Stosunkowo szybko dowiadujemy się, że nieznajomym jest wuj dziewczynki – swoisty mentor i podróżnik, który może być kluczem do zrozumienia mitycznej rzeczywistości.

Magiczna podróż, czyli inna strona Skandynawii

Komiks „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Szczególny urok historii odnosi się do sposobu, w jaki uchwycona jest natura – fauna oraz flora północy Europy. Dolina Trolli i Olbrzymów, elfy, skrzaty, magiczne istoty niewiadomego pochodzenia. Malin Falch skomponowała czarującą opowieść, po którą powinni sięgnąć najmłodsi fani komiksu, jednak również starsi powinni docenić kunszt autorki.

Malin Falch – norwerska magia komiksowego świata

Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka powieść graficzna. Światła północy. W dolinie trolli”, komiksowy album zrealizowany przez Malin Falch, to wyjątkowa opowieść spod znaku fantastyki dla najmłodszych, jak również nieco starszych czytelników. Poznajcie krainę legend. Tymczasem kontynuacja pierwszego albumu, czyli „Światła Północy: Uczennica wyroczni”, została zapowiedziana już na 11 sierpnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here