„Wiedźmin” to popkulturowa ikona. Bohater ożywiony przez Andrzeja Sapkowskiego wkrótce zyska nowe wcielenie za sprawą serialu Netflixa. Tomasz Bagiński, jeden z producentów widowiska, wypowiedział się także w sprawie zrealizowana potencjalnego filmu animowanego z Geraltem…

Pamiętajcie, że spod niezwykle utalentowanych rąk Bagińskiego wyszły animowane przerywniki filmowe do gier z serii Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077. Trudno jest znalezc lepszego specjalistę od tego typu kina. Zwłaszcza że mówimy o twórcy, którego „Katedra” – powstała na kanwie Jacka Dukaja – w 2002 roku została nominowana do Oscara.

W jednym z ostatnich wywiadów Bagiński przyznał, że istnieje potencjalna szansa na animowanego „Wiedźmina”. Ceniony filmowiec zasugerował to w jednej z wypowiedzi: Nie chcę tu zbyt wiele zdradzać, ale kto wie czy w takiej stylistyce nie zobaczymy Wiedźmina. Są to jednak rzeczy, o których wolałbym na razie nie mówić zbyt wiele…

Czy zatem faktycznie doczekamy się nowego projektu sygnowanego logiem Platige Image? Warto dodać, że już wcześniej pojawiały się plotki o netflixowej animacji w świecie Sapkowskiego. Spekuluje się, że animacja miałaby być sposobem na połączenie pierwszego i drugiego sezonu serialu. Co ciekawe, produkcja miałaby opowiadać o przygodach mniej znanych postaci z sagi.

Netflix zdaje się zresztą coraz bardziej doceniać fanów filmów animowanych. Nie tylko za sprawą „Klausa”, ale również serii widowisk utrzymanych w stylistyce anime, adaptacji kultowych dzieł z literatury dla najmłodszych, a także surrealistycznych produkcji spod znaku science-fiction, żeby przywołać tylko „Ricka i Morty’ego”.

A jak mógłby wyglądać Geralt, gdyby za jego stworzenie zabrali się filmowcy ze studia Ghibli? Zobaczcie efektowną wizualizację ikon popkultury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here