Wszystko – a przynajmniej bardzo wiele – wskazuje na to, że magia rysunkowych filmów wytwórni Disneya jest doprawdy niesłabnąca. Okazuje się, że „Kraina Lodu 2” w pierwszy weekend po premierze, która odbyła się w 37 krajach, zarobiła na całym świecie aż 350,2 miliona dolarów!

A trzeba wam wiedzieć, że kontynuacja historii Elsy i Anny pobiła przy okazji rekord otwarcia kinowego dla animowanego filmu, który w tym roku został ustanowiony przez „Toy Story 4”. Przygody Chudego i Buzza Astrala przełożyły się na 240,9 miliona dolarów w premierowy weekend czerwca. Imponujące statystyki!

Warto pamiętać, że pierwsza część „Krainy Lodu” jest do teraz najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii, najbardziej dochodowym filmem z 2013 roku, a także 12. najbardziej dochodowym ze wszystkich filmów. Ogółem widowiska Disneya zdobyło ponad 1,276 miliarda dolarów. Cóż powiedzieć – historia ma komercyjną moc.

W niedalekiej przyszłości zajmiemy się jednak nie tylko filmem wyreżyserowanym przez due Jennifer Lee-Chris Buck, ale rysunkowymi odczytaniami „Krainy Lodu”. Wszystko za sprawą komiksowych opowieści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here