„Arcane”, serial animowany osadzony w świecie znanym z „Leauge of Legends”, to jeden z największych hitów platformy Netflix. Teraz okazuje się, że przedstawiciele Riot Games zatrudnili byłą dyrektor wykonawczą Disneya, która będzie rozwijać globalną markę. Cristina Fiumara została właśnie globalnym szefa do spraw rozwoju treści animowanych dla filmów i programów telewizyjnych. Tym samym jest to zapowiedź nowych historii znanych za sprawą „Arcane”.

Nowe filmy i seriale w świecie „Arcane” 

Nowa szefowa animacja, która koordynowała prace m.in. nad Oscarowym filmem „Nasze magiczne Encanto”, będzie kierować rozwojem animowanych seriali telewizyjnych oraz filmów fabularnych dla Riot Games. Fiumara będzie współpracować z głównym dyrektorem do spraw treści, Brianem Wrightem, a także z twórcami-showrunnerami „Arcane”, Christianem Linke oraz Alexem Yee. Co ważne, w planach znajdują się nie tylko animowane seriale, ale również pełnometrażowe filmy aktorskie.

Nowe animacje na podstawie serii gier

Netflix specjalizuje się w realizowaniu produkcji animowanych na bazie gier. Dowodem jest chociażby serial „Cyberpunk: Edgerunners , o którym rozmawiałem z twórcamiBartoszem Sztyborem oraz Satoru Hommą z CD Projekt Red.

Warto przypomnieć, że w najbliższym czasie doczekamy się nowych produkcji animowanych na podstawie popularnych gier. W planach znajdują się między innymi przygody Lary Croft”, „Eartworma Jima”. Niedawno swoją premierę miał z kolei serial Tekken: Bloodline”, a także Dragon Age”. który jest realizowany w porozumieniu z platformą Netflix. Niezwykłą popularnością cieszy się też ostatnio „The Cuphead Show!”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here