Netflix zrealizuje zupełnie serial anime, który będzie odnosić się do kultowej marki „Tomb Raider”! Produkcja zostanie osadzona w świecie ostatnich gier z Larą Croft. To nie jedyna animacja inspirowana grami komputerowymi.


W poszukiwaniu skarbów i archeologicznych odkryć

Przedstawiciele platformy streamingowej Netflix poinformowali o zamówieniu serialu anime osadzonego w uniwersum „Tomb Raider”. Za produkcję będą odpowiedzialni artyści z wytwórni Legendary – amerykańska firma zrealizowała między innymi aktorską wersję komiksowej „Enoli Holmes”, „Pacific Rim” czy „Godzillę”. Najnowszą realizacją stanie się z kolei produkcja animowana, w której historia Lary Croft zostanie rozwinięta o kolejne rozdziały. Twórcy będą się inspirować ostatnimi tytułami i z cyklu przygodowych gier akcji, za które odpowiedzialne studio Crystal Dynamics. Netflix specjalizuje się zresztą w produkcjach nawiązujących do branży rozrywki elektronicznej – na platformie znajdziemy przecież serial „Castlevania”, w planach jest też „Resident Evil”.

Lara Croft w świecie animacji – serial „Re\Visioned: Tomb Raider”

Warto dodać, że produkcja Netflixa nie będzie pierwszą próbą przeniesienia przygód Lary Croft w formę animacji. W 2007 roku zrealizowano bowiem serię dziesięciu krótkich filmów animowanych osadzonych w uniwersum gry komputerowej „Tomb Raider”.

Bohaterką wszystkich epizodów jest Lara Croft, seksowna brytyjska archeolog, której po raz kolejny przychodzi zmierzyć się z masą dziwnych zjawisk, takich jak walka z mnichami przemienionymi w półbestie, pojedynek ze wskrzeszoną aztecką mumią czy potyczka z łowcami skarbów, którzy chcą odnaleźć pradawny skarb i wykorzystać go do swoich celów. Nie brakuje również poszukiwań artefaktów o nadprzyrodzonych mocach.

Produkcja została zrealizowana dla GameTap, jednego z największych amerykańskich serwisów poświęconych grom komputerowym. Wyprodukowano ją dla uczczenia 10. rocznicy powstania serii, jak również z okazji premiery „Tomb Raider: Anniversary” – remake’u pierwszej części gry. Za scenariusz i rysunki odpowiedzialni są znani twórcy kreskówek i komiksów, stąd też styl każdego odcinka jest inny – jeden stylizowany jest na przygody Scooby’ego-Doo, inny Atomówek, zaś jeszcze inny przywodzi na myśl humorystyczne kreskówki z dorobku Hanny-Barbery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here