Godzilla, niekwestionowany król potworów, powraca! Okazuje się, że platforma Netflix złożyła zamówienie na realizację serialu anime, którego bohaterem będzie legendarny potwór.


Gigantyczne monstrum kaijū z serii filmów o tej samej nazwie. Niezwykła istota po raz pierwszy na kinowej taśmie pojawiła się w 1954 roku i od tamtej pory jest jedną z najpopularniejszych ikon japońskiej popkultury. W zależności od medium jest kreowany na zagrożenie dla ludzkości albo jej obrońcę. Jego przeciwnikami często są inne gigantyczne potwory, czasem zsyłane na Ziemię przez kosmitów.

„Godzilla: Singular Point” ma być osobnym projektem, niepowiązanym w żaden sposób z wcześniejszymi animacjami o kultowym monstrum, w tym ze zrealizowanymi dla Netfliksa „Planet of the Monsters” oraz „The Planet Eater”. O wcześniejszych projektach pisałem już zresztą w kilku wpisach.

Za kamerą stanie Atsushi Takahashi („Ao no Exorcist”). Za wygląd potwora będzie odpowiadał związany ze studiem Ghibli Eiji Yamamori. Scenariusz pisze Kazue Kato. Realizację mają nadzorować producenci „Boku no Hero Academia” i „Black Bullet”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here