„Gra o tron” to jeden z największych hitów telewizyjnych ostatnich lat. Serial na podstawie cyklu fantasy George’a Martina już wkrótce może zostać rozwinięty o kolejne superprodukcje. Tym razem zrealizowane w formie animacji. Zastanawiają się nad tym włodarze platformy HBO Max, którzy równocześnie rozwijają świat komiksowych superbohaterów DC Comics.


„Pieśń lodu i ognia” będzie kontynuowana? W planach serial animowany

Kultowy cykl z gatunku literatury fantastycznej to jedna z najważniejszych pozycji w kanonie. Każda z książek w „Pieśni lodu i ognia” podzielona jest na rozdziały, w których sposób narracji ograniczony jest do punktu widzenia konkretnego bohatera. „Gra o tron”, telewizyjna adaptacja prozy George’a Martina, mimo że od emisji widowiska upłynęło już kilka lat, wciąż cieszy się niezwykłą popularnością. Nic dziwnego, że szefowie HBO Max sondują możliwość stworzenia kontynuacji.

Obecnie prowadzone są rozmowy ze scenarzystami serialu, który miałby być kolejną opowieścią rozbudowującą uniwersum stworzone przez George’a R.R. Martina. Według pierwszych doniesień mówi się o wstępnych planach na animację, która będzie skierowana wyłącznie dla dorosłych widzów dorosłych. Surowy, a niekiedy brutalny charakter serialu HBO ma zostać zachowany zarówno w stylistyce, jak i tematyce widowiska. I choć na ten moment nie ma żadnych konkretnych ustaleń, to mówi się, że pieczę nad całością sprawuje nie kto inny, a sam autor literackiego pierwowzoru. Równocześnie trwają też prace nad „Lodowym smokiem”, innym filmem animowanym opartym na książce dla dzieci amerykańskiego twórcy.

Co ciekawe, jeszcze w czasach emisji „Gry o tron” na oficjalnym kanale Youtube producenci widowiska HBO opublikowali specjalne nagranie – animację, której narratorem był Pedro Pascal, wcielający się w rolę Oberyna Martella. Daje ona wgląd w to, jak mogłaby rzeczywiście wyglądać animowana wersja świata George’a R.R. Martina.

„Gra o tron” w stylistyce Disneya i jako film anime

„Pieśń lodu i ognia” to prawdziwy fenomen, który rozwijany jest o coraz to nowe projekty. Obecnie trwają prace nad dwoma serialami aktorskimi, natomiast w międzyczasie fani cyklu nie pozostają obojętni i realizują własne wersje historii znanych z „Gry o tron”.

Niezwykłą popularnością cieszy się disneyowska wariacja na temat świata Westeros. Za wizualizację odpowiada dwójka niezwykle utalentowanych artystów: Fernando Mendonça oraz Anderson Mahanski. Okazuje się, że „Gra o tron” z powodzeniem mogłaby zostać przeniesiona również do standardu kina anime. Autorem krótkiego filmiku jest francuski animator – Malec. Co więcej, herosi z fantastycznych opowieści zostali również przeniesieni do rzeczywistości znanej z PRL-u.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here