„Kajko i Kokosz” – oficjalny zwiastun! Znamy reżyserów, liczbę i czas trwania odcinków serialu na Netflixie

0
2793

Serial Kajko i Kokosz, stworzony przez studio EGoFILM, jest tak naprawdę pierwszą polską animacją realizowaną dla platformy Netflix. Znamy nie tylko datę premiery, listę reżyserów, ale również liczbę odcinków i czas ich trwania.


„Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów.” – deklarowała w ubiegłym roku Ewelina Gordziejuk, szefowa firmy EgoFILM. Teraz, gdy serial oficjalnie trafił na platformę Netflix, otrzymaliśmy kolejny zestaw informacji. W sieci pojawił się także oficjalny zwiastun widowiska!

„Kajko i Kokosz” – czas trwania i twórcy serialu emitowanego na Netflix

Premiera serialu „Kajko i Kokosz” odbędzie się już wkrótce, bo 28 lutego tego roku. Okazuje się, że na początek zostanie pokazanych pięć odcinków. Kolejne dwie części ukażą się w drugiej połowie 2021 roku i w 2022 roku. Serial będzie składać się łącznie z 26 odcinków trwających po 13 minut. W serialu występują: Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz- Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Anna Apostolakis (Lubawa), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Grabowski (Siłacz), Eryk Lubos (Rodrus), Krzysztof Szczerbiński (Świniarz) i Maciej Kosmala (Miluś).

Wiadomo również, że za reżyserię serialu odpowiadają Michał Śledziński, który był jednym z bohaterów kwestionariusza PanAnimacji. Tomasz Leśniak, współautor komiksowego „Tymka i Mistrza”, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau stanowią kolejnych członków zespołu. Scenariusz napisali Rafał Skarżycki, który udziela się nie tylko przy wspomnianej serii „Tymek i Mistrz”, ale uczestniczy też w realizowaniu przygód „Jeża Jerzego”, a także Maciej Kur, scenarzysta nowych albumów z serii „Kajko i Kokosz”. Postaci zaprojektował Sławomir Kiełbus, uznany kolorysta, ilustrator, znany głównie za sprawą komiksu prasowego, ale też kontynuacji dzieł Janusza Christy.

Serial na podstawie kultowego komiksu – dziedzictwo jest wciąż kontynuowane

Serial, którego premiera już wkrótce na Netflixie, powstaje na kanwie serii komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa, mały Smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.

Za kontynuację komiksowego dziedzictwa jest Maciej Kur, Piotr Bednarczyk oraz Sławomir Kiełbus. Twórcy nowych przygód Kajka i Kokosza jakiś czas temu udzielili mi specjalnego wywiadu, w którym opowiedzieli o inspiracjach, artystycznych założeniach, jak również warsztatowych sekretach. Premiera nowego albumu z serii już niebawem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here