Wytwórnia filmów Warner Bros. nie przestaje realizować nowych animacji ze świata komiksowych superbohaterów DC Comics. W najbliższej przyszłości doczekamy się między innymi kolejnych przygód o Batmanie. Ale to dopiero początek rozwoju uniwersun.


Uniwersum komiksowych adaptacji – w planach nowe produkcje

Jest przynajmniej kilka głównych powodów, dla których powinniście zapoznać się z animowanym uniwersum DC Comics. Adaptacja kultowych komiksów, bezkompromisowe historie, różne konwencje gatunkowe – twórcy takich hitów jak „Batman: The Animated Series” czy „Zabójczy żart” potrafią określać zupełnie nowe kanony w produkcji.

Nic dziwnego, że przedstawiciele Warner Bros. Home Entertainment ogłosili, że w latach 2021-2022 powstaną cztery nowe filmy krótkometrażowe z serii DC Showcase. Bohaterami poszczególnych produkcji będą tym razem: Kamandi, The Losers, Blue Beetle i Constantine. Warto podkreślić, że trzy pierwsze dołączone zostaną jako dodatki do pełnometrażowych filmów animowanych z bohaterami DC. Historia poświęcona herosowi, który specjalizuje się w paranormalnych sprawach będzie natomiast nieco dłuższa, dlatego zostanie wydana wraz z pozostałymi w 2022 roku.

Jednym z filmów zrealizowanych w ramach uniwersum DC Showcase jest opowieść ze Śmiercią w roli głównej – to starsza siostra Snu z uniwersum „Sandmana”. W międzyczasie trwają natomiast prace nad nową wersją „Ligi Sprawiedliwości”. Tym razem kultowi herosi DC pojawią się w czasach II wojny światowej.

Serialowa Harley Quinn i nowy film o Batmanie

To jednak nie koniec nowości. Już wkrótce ukaże się specjalne wydanie blu-ray serialu „Harley Quinn”, które będzie złożone z 26 epizodów serialu. Całość trafi do sprzedaży już 16 lutego 2021 roku, a dokładnie tego samego dnia na DVD pojawi się również drugi sezon hitowej produkcji. Nieoficjalnie mówi się również o planach realizacji filmu o szalonej bohaterce, która wciąż regularnie pojawi się w komiksowych seriach.

„Długie Halloween” – kultowy komiks podstawą nowej animacji z Batmanem

Jeszcze w tym roku tym roku pojawi się również dwuczęściowy animowany film będący adaptacją komiksu Batman: Długie Halloween”. Pierwsza część ma trafić do sprzedaży latem, a druga jesienią. Całość będzie dedykowana dla dorosłego widza.

Laureaci Nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale w swoim komiksie przedstawiają wciągającą opowieść z początków kariery zamaskowanego obrońcy Gotham, w której występują najwięksi i najbardziej przebiegli wrogowie Batmana. Ukazują także tragiczną historię narodzin złoczyńcy zwanego Two-Face.

Zamaskowany bohater, który uczy się, że nie może nikomu ufać. Seryjny morderca uderzający tylko w święta. Król zbrodni, który próbuje utrzymać rozpadające się imperium. Miasto osaczone przez gangsterów, które staje się przystanią dla dziwolągów. Uczciwy prokurator ukrywający przerażającą tajemnicę. Tajemnicza kobieta kusząca Mrocznego Detektywa. I przyjaźń, która zostanie zniszczona na wieki.

W tym roku zadebiutuje dwuczęściowy animowany film będący adaptacją “Batman: The Long Halloween”. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie prezentujące Batmana, a także poznaliśmy obsadę pierwszej części.

W roli Batmana/Bruce’a Wayne’a wystąpi Jensen Ackles, który wcześniej użyczył głosu Jasonowi Toddowi / Red Hoodowi w “Batman: Under the Red Hood” z w 2010 roku. W gronie obsady jest również Naya Rivera, zmarła w lipcu ubiegłego roku gwiazda serialu “Glee”, która użyczyła swojego głosu Catwoman / Selinie Kyle.

Wytwórnia Warner Bros. nie przestaje realizować nowych animacji ze świata komiksowych superbohaterów DC Comics. O filmowych produkcjach dowiecie się również w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here