„Kajko i Kokosz” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w polskim przemyśle filmów animowanych. Co wiemy o projekcie, który bazuje na słynnych komiksach Janusza Christy?


Na temat rozpoczęcia prac poinformowało studio, które w związku z rozpoczęciem fazy produkcyjnej poszukuje animatorów. Oficjalnie zapowiedziano także stworzenie 26 odcinków serialu na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz”. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie emitowany cały serial.

„Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii – w taki sposób o projekcie  przed rokiem wypowiadała się Ewelina Gordziejuk w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl. Trzezba jednak zaznaczyć, że to oficjalna informacja jest sprzed ponad roku, dlatego wciąż czekamy na oficjalne wieści w sprawie oczekiwanej produkcji.

O serialu swego czasu opowiadał nam również Maciej Kur, scenarzysta nadchodzącego widowiska, jak i jeden z autorów komiksowej kontynuacji „Kajko i Kokosza” – premiera nowego albumu w niedalekiej przyszłości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here