Tajemniczy wirus, od którego wzięła się epidemia skutkujaca tym, że ludzie zaczęli przeobrażać się w makabryczne żywe trupy – siejące grozę zombie. Któż nie zna historii zapisanej w uniwersum „Resident Evil”? Okazuje się, że opowieść znana z gier firmy Capcom doczeka się rozbudowania o kolejne rozdziały.


Okazuje się, że platforma Netflix realizuje zupełnie nowy serial animowany zatytułowany jako „Resident Evil: Wieczny mrok”. I choć szczegóły na temat fabuły trzymane są w tajemnicy, co więcej nie wiadomo również, czy produkcja będzie powiązana z grami, to warto przyglądać się projektowi. Premiera planowana jest na 2021 rok. W zwiastunie pojawiają się Leon S. Kennedy i Claire Redfield, czyli bohaterowie dobrze znani fanom serii.

„Resident Evil” to kultowa seria japońskich gier komputerowych z gatunku survival horror zapoczątkowana w 1996 roku, wydawana przez firmę Capcom. Na podstawie gier powstało dotychczas m.in. dziewięć filmów (sześć amerykańskich filmów aktorskich i trzy anime), kilka nowelizacji oraz seria komiksów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here