Myszka Miki, jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów studia animacji Walta Disneya, doczeka się zupełnie nowego serialu! Wszystko za sprawą platformy Disney+.


Okazuje się, że już jesienią, dokładnie 18 listopada, w 92. rocznicę urodzin Mikiego, na Disney+ pojawiają się dwie krótkometrażówki z serii The Wonderful World of Mickey Mouse. Producentem wykonawczym animacji będzie Paul Rudish, natomiast warstwę muzyczną opracuje Christopher Willis – zarówno jeden, jak i drugi twórca otrzymał nagrodę Emmy za poprzednie animacje z Mikim. Warto odnotować, że podobnie jak w przypadku wcześniejszej serii wygląd postaci będzie inspirowany klasycznymi wizerunkami z lat 30., kiedy to kultowy bohater – jak i jego przyjaciele, Goofy czy Kaczor Donald – nabrali barw dzięki Technicolorowi. Poniżej znajduje się pierwsza grafika z nadchodzącego projektu.

To jednak nie wszystko. Wszystko wskazuje, że już latem przyszłego roku jest zaplanowana emisja kolejnych 10 animacji z nowej serii na Disney+. W ofercie platformy dostępne są też oczywiście „Kacze opowieści”, a także kultowe kreskówki superbohaterskie powstałe na podstawie komiksów Marvela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here