Wytwórnia filmów animowanych LAIKA, znana między innymi z historii „Kubo i dwie struny”, podobno pracuje nad realizacją filmu osadzonego w świecie Batmana. Komiksowa opowieść o popularnym herosie może być niezwykłym projektem.


Mroczny Rycerz bohaterem nowego filmu?

Batman to jeden z najbardziej popularnych superbohaterów na świecie, który od lat pojawia się w filmach i serialach animowanych. Nic dziwnego, że obecnie trwają prace nad adaptacją komiksu „Batman: Długie Haloween”, a ponadto mówi się o powrocie do legendarnej marki „Batman: The Animated Series”. Najnowsze, choć nieoficjalne doniesienia wskazują, że w niedalekiej przyszłości możemy obejrzeć jeden z najbardziej niezwykłych projektów, którego wiodącą postacią zostanie Obrońca Gotham City.

W sieci pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że na wczesnym etapie produkcji znajdują się dwa projekty z wytwórni filmów animowanych LAIKA. Zarówno jeden, jak i drugi będzie osadzony w komiksowym świecie DC. Bohaterem pełnometrażowej animacji prawdopodobnie zostanie Batman, który w przeszłości występował już między innymi w kilku superprodukcjach, choćbym „Zabójczym żarcie” czy „Powrocie Jokera”. Jeśli tylko medialne doniesienia się potwierdzą, to znając artystów ze studia LAIKA możemy oczekiwać naprawdę nietypowej animacji.

Specjaliści od tradycyjnej animacji

LAIKA to cenione za swoją oryginalność studio animacji, w którym równie istotny jest szacunek wobec tradycyjnej animacji lalkowej, jak również technologiczne innowacje z zamiłowaniem do innowacyjnych technologii. Studio LAIKA zrzesza zespół utalentowanych artystów, którzy do tej pory zrealizowali cztery wielokrotnie nagradzane filmy: „Koralina” („Coraline”, 2009), „ParaNorman” (2012), „Pudłaki” („The Boxtrolls”, 2014), a także „Kubo i dwie struny” („Kubo and the Two Strings”, 2016).

Produkcje LAIKI były wielokrotnie nominowane do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany”; ponadto „Kubo i dwie struny” otrzymał nagrodę BAFTA dla Najlepszego Filmu Animowanego i nominację do Oscara w kategorii Najlepsze Efekty Wizualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here