Earthworm Jim, bohaterska dżdżownica w kosmicznym skafandrze, już wkrótce dostanie własny serial telewizyjny. Postać znana z serii popularnych gier platformowych to jedna z ikon lat 90. Co wiemy na temat planowanej animacji?

Bohater platformówki z animowanym serialem – Earthworm Jim powraca!

„Earthworm Jim” to pierwsza odsłona cyklu zwariowanych platformówek 2D. Postać została stworzona przez animatora Douga TenNapela. Co ciekawe, produkcja powstała jako odpowiedź firmy Playmates Toys na popularność serii „Sonic”. Produkcją zajęło się studio Shiny Entertainment pod kierunkiem Davida Perry’ego. Pierwotnie tytuł ukazał się w wersji na konsolę Sega Mega Drive, jednak z czasem doczekał się wielu portów.

Akcja, przygoda, fantastyka, czyli „Earthworm Jim, Beyond the Groovy”

Walczył z łowcami głów, eksplorował galaktykę. Teraz czeka go kolejne zadanie. „Earthworm Jim, Beyond the Groovy”, bo tak brzmi nazwa serialu animowanego, opowie o podróży kosmicznej, którą tytułowy bohater odbywa z dwoma kadetami. Ich wspólnym celem jest odnalezienie Ziemi. Zespołem kreatywnym, który rozpocznie pracę nad serialem, będzie zarządzał K. Michel Parandi odpowiedzialny między innymi za cyberpunkową produkcję – „XYZ: From Fire And Dust”. W sieci pojawił się pierwszy materiał promujący kreskówkę z Jimem. Zobaczcie sami.

Earthworm Jim nie jest jedyny – w planach nowe filmy na podstawie gier

Czy wiecie, że wytwórnia llumination Entertainment oraz Nintendo przygotowują film „Super Mario Bros”? Animacja będzie ekranizacją kultowej gry wideo. Znamy dubbingowych aktorów, a także datę premiery widowiska! Z kolei Netflix zrealizuje zupełnie nowy serial anime, który będzie odnosić się do kultowej marki „Tomb Raider”! Produkcja zostanie osadzona w świecie ostatnich gier z Larą Croft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here