Steampunkowy charakter, niestandardowe połączenie cudowności i technologii, przygoda w egzotycznym królestwie, a przede wszystkim emocje, które są związane z pięknem animacji Disney’a. Tym właśnie jest komiks „Myszka. Miki i kraina Pradawnych”, czyli najnowszy album ze specjalnej serii publikowanej przez wydawnictwo Egmont.

Baśń, groza i przygoda – piękno Disneya

Disnejowski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza… powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen.

Emocjonująca walka w nieznanym świecie – „Miki i kraina Pradawnych”

Przeciwko rządom Fantomena powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę… Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań?

Mity i legendy, czyli nowa wersja kultowej historii

Autorami „Mikiego i krainy Pradawnych” są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe „Niezwykła podróż”, „Gargouilles”, „Néfésis”. Twórcom udało się dopisać bardzo ciekawe wątki i motywacje dla poszczególnych bohaterów, choćby Minnie, która w komiksie odgrywa rolę łowczyni dryfoidów – samotnie unoszących się w powietrzu wysp, a także niestrudzonej poszukiwaczki legendarnego kontynentu.

Steampunk, fantastyka, magia i technologia

Latające miasta, niezamieszkane wyspy – cuda natury i technologiczna magia. „Miki i kraina Pradawnych” to wyjątkowy album, którego magia przejawia się w fenomenalnych grafikach. Ten album to prawdziwe dzieło sztuki dedykowane nie tylko dla najmłodszych odbiorców, bo również dorosłych fanów fantastyki. Steampunkowy charakter, niestandardowe połączenie cudowności i technologii, przygoda w egzotycznym królestwie. Dajcie się zaprosić do krainy Mikiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here