Czy wiecie, że wytwórnia llumination Entertainment oraz Nintendo zrealizują film „Super Mario Bros”? Animacja będzie ekranizacją kultowej gry wideo. Znamy dubbingowych aktorów, a także datę premiery widowiska!


Tytułowym herosom głosów użyczą Chris Pratt (Mario) oraz Charlie Day (Luigi). W księżniczkę Peach wcieli się gwiazda „Gambitu królowej” Anya Taylor Joy, natomiast w złego Bowsera – Jack Black. W filmie usłyszymy również Keegana-Michaela Keya (Toad), Setha Rogena (Donkey Kong), Freda Armisena (Cranky Kong), Kevina Michaela Richardsona (Kamek) oraz Sebastiana Maniscalco (Spike). W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że wszyscy aktorzy zostali obsadzeni ze względu umiejętność uchwycenia wyjątkowego ducha swoich postaci.

Film reżyserują Aaron Horvath i Michael Jelenic („Młodzi Tytani: Akcja! Film”). Autorem scenariusza jest Matthew Fogel, który ma na koncie takie tytuły jak „LEGO® PRZYGODA 2″ oraz „Minionki: Wejście Gru”. Ujawniono, że film trafi na ekrany 21 grudnia 2022 roku.

Pierwsza gra o przygodach Maria i Luigiego trafiła do sprzedaży w 1983 roku. Dwa lata później na półkach sklepów zadebiutowała pierwsza odsłona „Super Mario Bros.”, która do dziś jest najlepiej sprzedającą się serią gier wideo w historii. Co ciekawe, gra doczekała się już raz ekranizacji – w 1993 roku do kin trafił film fabularny z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo w rolach głównych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here