Netflix ogłosił, że wspólnie z firmą Sega, a także Wild Brain HQ oraz Man Of Action Entertainment, stworzy animowany serial 3D, którego główną postacią będzie Jeż Sonic! To nie jedyna produkcja bazująca na grach elektronicznych.

Sonic Błyskawica bohaterem serialu!
Wiadomo, że premierę trójwymiarowej animacji zaplanowano na 2022 rok. Aktualizację w tym temacie ujawniono na faceboowykom profilu platformy Netflix: Ważna ponaddźwiękowa wiadomość: Sonic Prime, 24-odcinkowa animacja o przygodach Sonica stworzona we współpracy z SEGA, WildBrain i Man of Action, trafi w przyszłym roku na Netflix”.
Kinowa produkcja, która bazuje na serii gier
Być może serial zbiegnie się w czasie z kinową premierą sequela filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica”, która jest datowana na 8 kwietnia 2022 roku. Jest to aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo (franczyza Sega), której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.


Warto dodać, że pierwszy serial animowany, czyli „Przygody Jeża Sonica” został wyemitowany już w 1993 roku, a więc 2 lata po premierze automatowej grze wyścigowej Rad Mobile, jako odświeżacz samochodowy. Pierwszy główny występ Sonica miał natomiast miejsce w grze platformowej „Sonic the Hedgehog” na Segę Mega Drive/Genesis, która również przedstawiła jego wroga, Doktora Robotnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here