Przedstawiciele platformy Netflix przygotowują kolejną animację na podstawie gry komputerowej. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu „Dragon Age: Absolution”. Zobaczcie zwiastun produkcji, której premiera nastąpi w grudniu 2022 roku.

W czasie trwania imprezy Netflix Geeked Week odbył się panel, na którym zaprezentowano seriale animowane oparte na bestsellerowych grach. Jedną z zapowiedzianych produkcji jest „Cyberpunk: Edgerunners” na bazie tytułu z CD Projekt Red. Amerykański gigant streamingowy ogłosił też kolejną animację, którą jest „Dragon Age: Absolution”.

„Dragon Age: Absolution” – serial animowany na bazie gry BioWare

„Dragon Age: Absolution” to serial animowany na podstawie popularnej serii cRPG studia BioWare. Showrunnerem produkcji została Mairghread Scott, a realizacją projektu zajmie się firma Red Dog Culture House. Co wiemy na temat nadchodzącego tytułu? Zapowiada się interesujące widowisko dla wszystkich miłośników fantastyki.

Akcja „Dragon Age: Absolution” została osadzona w imperium Tevinter. Projekt jest realizowany we współpracy z zespołem kreatywnym BioWare. W uniwersum pojawią się elfy, magowie, rycerze, qunari, czerwoni templariusze oraz demony. Szczegóły fabuły nie są znane, natomiast w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź, która zdradza wizualną stronę serialu. Premiera w grudniu 2022.

Co ciekawe, w produkcji znajduje się kolejna gra z serii. Tytuł produkcji to „Dragon Age Dreadwolf”. To już Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare Corporation. „Dragon Age Dreadwolf” po raz kolejny zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas, gdzie zmierzymy się z Solasem – jednym z naszych kompanów z gry „Dragon Age: Inkwizycja”.

Nowe animacje na podstawie serii gier

Warto przypomnieć, że w najbliższym czasie doczekamy się nowych produkcji animowanych na podstawie popularnych gier. W planach znajdują się między innymi przygody Lary Croft”, „Eartworma Jima” czy Tekken: Bloodline, który jest realizowany w porozumieniu z platformą Netflix. Niezwykłą popularnością cieszy się też ostatnio „The Cuphead Show!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here