„Stranger Things”, jeden z największych hitów platformy Netflix, już niedługo doczeka się nowych produkcji osadzonych w uniwersum. Będą to zarówno filmy oraz seriale. Jednym z projektów jest anime pod tytułem „Stranger Things Tokio”. Znamy pierwsze szczegóły!

 

„Stranger Things” to popkulturowy fenomen. Amerykański serial, łączący elementy przygodowe z horrorem i science fiction, jest popkulturową laurką dla lat 80. Serial został stworzony specjalnie dla platformy Netflix przez braci Dufferów, będących jego showrunnerami. Duet uzdolnionych reżyserów już wcześniej zapowiadał nowe projekty rozszerzające uniwersum „Stranger Things”. Jednym z nich ma być „Stranger Things Tokio”.

Anime w świecie „Stranger Things Tokio”

Dziennikarze z portalu What’s on Netflix dotarli do krótkiego zarysu fabuły „Stranger Things Tokio”, który brzmi następująco: Spotkanie z Drugą Stroną przeradza się w wielką przygodę dla kochających gry wideo bliźniaków mieszkających na obrzeżach Tokio lat 80. Choć nie znana jest data premiery, zespół twórców czy format (serial lub film), to nieoficjalnie mówi się o tym, że całość ma trwać około sześciu godzin, więc najpewniej będzie to produkcja odcinkowa.

„Stranger Things” – popkulturowe nawiązania

Akcja serialu osadzonego w epoce lat 80. mogłaby zostać spokojnie przełożona na konwencję anime. Na taki pomysł wpadli artyści z nowojorskiego studia „Humouring the Fates”, którzy postanowili zrealizować specjalny materiał opatrzony sugestywnym tytułem „If Stranger Things was an 80’s Anime”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here