San Diego Comic-Con to największa impreza popkulturowa na świecie. Podczas ostatniej edycji przedstawiciele z branży filmowej zaprezentowali projekty, na które szczególnie warto będzie czekać. Wśród tytułów pojawiły się seriale superbohaterskie DC oraz Marvela, pełnometrażowy film ze świata Awatara, nowy projekt twórcy Ricka i Morty’ego, a także produkcje Disney+, Netflixa oraz HBO Max.


Awatar: Legenda Anga, He-Man, Transformers – zapowiedzi filmów i seriali

Przedstawiciele wytwórni Paramount oraz stacji Nickelodeon zapowiedzieli realizację kinowych filmów animowanych w uniwersum serialu „Awatar: Legenda Aanga”. Podczas San Diego Comic-Con 2022 ogłoszono szczegóły pierwszej produkcji.

Pierwszy kinowy film animowany będzie koncentrować się na postaci Aanga i jego kompanach, czyli bohaterach kultowej kreskówki. Otrzymamy zatem kontynuację serialu, który był emitowany w latach 2005 – 2008, a obecnie jest uznawany za kultowego przedstawiciela gatunku. Niedawno potwierdzono, że bohaterem innego filmu będzie Książę Zuko, a w planach jest również historia Katary.

Już w przyszłym miesiącu na platformie Netflix zadebiutuje trzeci sezon serialu animowanego „He-Man i Władcy wszechświata”. W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun zapowiadający produkcję.

Superbohaterskie uniwersum DC Comics

Podczas panelu Gotham na San Diego Comic-Con zapowiedziano nowe serie komiksów związane z bohaterami Gotham City. Na szczególną uwagę zasługuje „Batman: Gotham Knights”, „Punchline: The Gotham Game”, „Batman Incorporated”, a także regularna seria, która będzie poświęcona postaci Jokera, czyli „The Joker: The Man Who Stopped Laughing”.

Okazuje się, że po premierze filmu „Green Lantern: Beware My Power” na tegorocznym Comic Conie, Gary Miereanu zdradził co w następnej kolejności czeka na fanów animacji z bohaterami DC Comics. I tak też, oprócz wcześniej zapowiedzianych produkcji, m.in: „Batman and Superman: Battle of the Super Sons” oraz „RWBY x Justice League”, otrzymamy również zapowiedź widowiska „Batman: The Doom That Came to Gotham” (na podstawie miniseri Mike’a Mignoli) oraz „Legion of Super-Heroes”, a także „Justice League: Warworld”.

Co ciekawe, dwa ostatnie tytuły będą częścią animowanego uniwersum zapoczątkowanego przez „Superman: Man of Tomorrow”. W planach jest także kolejna produkcja z Justice Society of America”. Najbardziej oczekiwaną produkcją ze świata superbohaterów DC jest natomiast bez wątpienia serial Batman: Caped Crusader. W dalszym ciągu emitowane są kolejne odcinki serialu o bezkompromisowej heroinie, czyli Harley Quinn, która w przyszłości być może doczeka się pełnometrażowego filmu.

Superbohaterskie uniwersum Marvela – Spider-Man, X-Men, I’m Groot

„Marvel Zombies” to serial animowany platformy Disney+ inspirowany kultową serią komiksową Domu Pomysłów. Podczas panelu ogłoszono, że serial będzie mieć najwyższą możliwą kategorię wiekową TV-MA, a zatem będzie on skierowany do widzów dorosłych. Z kolei na Disney+ zmierza „I Am Groot”, czyli seria krótkometrażowych animacji o tytułowym herosie znanym z należących do Kinowego Uniwersum Marvela filmów o Strażnikach Galaktyki. W sieci pojawiła się nowa zapowiedź projektu.

W planach jest również nowy projekt opowiadający o mutantach Marvela. Serial „X-Men ’97” będzie stanowił bezpośrednią kontynuację serialu X-Men: The Animated Series. Na obecny moment wiadomo, że obsada serialu animowanego X-Men ’97” to: Cal Dodd jako Wolverine, Lenore Zann jako Rogue, George Buza jako Bestia, Alison Sealy-Smith jako Storm, Chris Potter jako Gambit, Catherine Disher jako Jean Grey, Adrian Hough jako Nightcrawler i Christopher Britton jako Minister Sinister.

Podczas San Diego Comic-Con przedstawiciele Marvel Studios wyjawili z kolei, że „Spider-Man: Freshman Year” zadebiutuje na łamach platformy Disney+ dopiero w 2024 roku. Na pocieszenie ogłoszono, że produkcja ta doczeka się drugiego sezonu, który będzie nosił tytuł Spider-Man: Sophomore Year”. O tych projektach pisaliśmy już zresztą wcześniej.

Smoczy Książę, Dragon Ball Super: Super Hero, Transformers

W czasie trwania San Diego Comic-Con dowiedzieliśmy się, że czwarty sezon serialu Smoczy Książę zadebiutuje w listopadzie 2022 roku. Ponadto, twórcy zdradzili, że na widzów czeka 2-letni przeskok czasowy. Zobaczcie oficjalny klip promujący. Co więcej, wkrótce doczekamy się rozwinięcia sagi o nowe projekty.

„Dragon Ball Super: Super Hero” to najnowszy film anime opowiadający najnowszą historię osadzoną w kultowym uniwersum. Amerykańska i polska premiera kinowa zaplanowana jest na 19 sierpnia. Na Comic-Conie w San Diego pokazano zwiastun odcinkowej animacji „Transformers: EarthSpark”. Premiera pod koniec 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here