Kilka lat temu – jeszcze przed wchłonięciem Foxa przez Disneya – mówiło się o realizacji nowego projektu osadzonego w świecie animowanych mutantów. Teraz faktycznie jest coś na rzeczy.

Julia i Eric Lewald ujawnili na swoim wspólnym koncie na Twitterze, że zamierzają zrealizować zupełnie nowy projekt związany z kultową marką „X-Men”. Co więcej, nowa inicjatywa małżeńskiego duetu scenarzystów będzie w jakimś stopniu nawiązywać do popularnej w latach 90. animacji „X-Men: The Animated Series”.

Para twórców odpowiedzialna nie tylko za tworzenie wspomnianej kreskówki bazującej na pomysłach z Marvela, ale również za widowiska takie jak „Gargoyles: The Goliath Chronicles”, „Chip i Dale: Brygada RR” czy „Darkwing Duck”, wyjaśniła, że nie jest to kolejny sezon przebojowego serialu animowanego i nadal nie jest jasne, jaki ma mieć związek z dawnym serialem. Warto jednak dopowiedzieć, że kultowi superbohaterowie Marvela już wkrótce pojawiają się na platformie Disney+, o czym pisałem niedawno.

„X-Men” pierwszy raz poza komiksowym medium pojawili się gościnnie już 1966 roku w serialu animowanym „The Marvel Super Heroes”. Największą popularnością cieszył się jednak zdecydowanie serial produkowany przez telewizję Fox Kids, a więc „X-Men: The Animated Series” z lat 1992-1997  – do najważniejszych bohaterów należeli Cyclops, Beast, Storm, Wolverine, Rogue, Gambit, Jean Grey oraz Jubilee. A co przyniesie nam przyszłość?

Album „New X-Men: Z jak Zagłada” Granta Morrisona, twórcy „Doom Patrol”, w którym to… stosunki pomiędzy homo superior a ich ludzkimi kuzynami uległy pogorszeniu. Każdego dnia rodzi się coraz więcej mutantów. Każdy z nich będzie potrzebował nauczyciela, który pokaże mu, jak opanować gniew i odpowiedzialnie wykorzystywać niezwykle moce związane z mutacją. W tak trudnych czasach Instytut Nauk Wyższych Xaviera jest wyjątkowo potrzebny. Jednak profesora Xaviera oraz drużynę X-Men czekają kłopoty – na horyzoncie pojawił się dawno zapomniany przeciwnik, który może zamienić marzenia o świetlanej przyszłości w prawdziwy koszmar.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „New X-Men” #114-121 oraz w „New X-Men Annual” #1. Premiera już 18 grudnia tego roku. Tytuł zostanie wydany przez oficynę Mucha Comics.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here