Bruce Timm, współtwórca „Batmana: The Animated Series” przygotowuje dla HBO Max i Cartoon Network nowy serial zatytułowany „Batman: Caped Crusader”. Producentami wykonawczymi są J.J. Abrams, twórca superprodukcji ze świata „Gwiezdnych wojen”, a także Matt Reeves, reżyser nowego filmu o Mrocznym Rycerzu. Wiadomo już także, kto został głównym scenarzystą serialu. Poznajcie kolejne szczegóły na temat „Batman: Caped Crusader”.


„Batman: Caped Crusader” – czyli nowy rozdział w uniwersum DC

Chociaż w dalszym ciągu nie znamy fabularnych szczegółów produkcji, to twórcy zapowiadają, że „Batman: Caped Crusader” może stanowić próbę zdefiniowania na nowo animacji o Mrocznym Rycerzu, jak również całego kanonu z superbohaterskiego uniwersum DC Comics. Jednocześnie Bruce Timm, autor komiksu „Szalona miłość” pomysłodawca postaci Harley Quinn, w czasie trwania DC FanDome 2021 zapowiedział, że nowy serial animowany będzie bardzo mocno nawiązywać do kultowej produkcji „Batman: The Animated Series”. Podobnego zdania jest Ed Brubaker, główny scenarzysta serialu. Amerykański pisarz zajmie się wymyślaniem kluczowych elementów fabularnych do „Batman: Caped Crusader”.

Ed Brubaker, twórca komiksów o Catwoman i Daredevilu

Zapewne niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale muszę przyznać, że oryginalna seria Batman: The Animated Series była jedną z tych rzeczy, które sprawiły, że chciałem zostać scenarzystą komiksów o superbohaterach, w szczególności z Batmanem – przyznał niedawno Ed Brubaker, scenarzysta komiksowej serii Gotham Central, a także Fatale, opowieści o Daredevilu, jak również Catwoman, która wkrótce doczeka się pełnometrażowego filmu animowanego.

Okazuje się, Ed Brubaker został oddelegowany do nadzorowania zespołu scenarzystów wraz z Brucem Timmem. Brubaker działa jako prawa ręka mistrza, jest także producentem wykonawczym serialu, który w pierwszym sezonie będzie się składał z 10 odcinków. Brubaker jest także zaangażowany jako główny scenarzysta „Batman: Caped Crusader”. Kiedy Bruce Timm zaoferował mi możliwość pracy nad nowym, odświeżonym serialem animowanym z Batmanem, od razu się zgodziłem” – podkreśla Brubaker.

Pulpowy charakter i nowe legendy – Jaki będzie „Batman: Caped Crusader”?

Batman to globalny symbol kultury, który doczekał się wielu różnych interpretacji. Zarówno w kontekście komiksów, jak również aktorskich filmów i pełnometrażowych animacji, o czym wiadomo za sprawą tytułów takich jak „Batman: Powrót Jokera”. Jaka będzie wizja zaproponowana w serialu „Batman: Caped Crusader”?

„Ogólny charakter serialu charakteryzuje się nieco bardziej pulpowym podejściem do postaci i nowym spojrzeniem na świat Gotham. Wizja osadzona w przeszłości, ale widziana przez współczesny pryzmat, naprawdę mnie przekonała – muszę przyznać, że jak dotąd każda część pracy nad tym projektem była niezwykle satysfakcjonująca. Nie mogę się doczekać, aż reszta świata zobaczy, co budowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy w pokoju scenarzystów. Wszystko, co mogę powiedzieć, to nie to czego wszyscy się spodziewają… ale w dobrym tego słowa znaczeniu” – deklaruje Ed Brubaker.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here