Batman powraca! Kultowy superbohater już wkrótce stanie się bohaterem nowego serialu animowanego, którego realizacją zajmie się platforma HBO Max oraz stacja Cartoon Network. Poznajcie pierwsze szczegóły na temat „Batman: Caped Crusader”. Za projektem stoi niezastąpiony Bruce Timm, J.J. Abrams oraz Matt Reeves. Serial może być większą częścią uniwersum superherosów DC.


Legenda powraca – nowy serial od HBO Max

„Batman: The Animated Series” to być może jedna z najlepszych opowieści superbohaterskich w historii. Okazuje się, że kultowa kreskówka z lat 90. może powrócić w zupełnie nowym wydaniu. Pierwsze informacje pojawiły się już na początku tego roku. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie, że legendarny heros powraca w nowym serialu od HBO Max. Zapowiadany projekt został określony jako ekscytująca opowieść sięgająca do korzeni postaci w kontekście gatunku noir.

Bruce Timm, Matt Reeves oraz J.J. Abrams zrealizują animację o Batmanie

Okazuje się, że nad produkcją serialu będzie czuwać Bruce Timm, najlepiej znany przez pryzmat pracy nad „Batman: The Animated Series”, legendarną kreskówką z lat 90. XX wieku. Warto zaznaczyć, że amerykański twórca jest też pomysłodawcą postaci Harley Quinn, która doczekała się własnego serialu, jak również komiksowych przygód.

Tymczasem za nowy serial o Batmanie odpowiedzialny będzie również J.J. Abrams, reżyser filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” oraz Matt Reeves, czyli reżyser zbliżającego się filmu aktorskiego z obrońcą Gotham, gdzie w główną rolę wciela się Robert Pattinson. Przy okazji przypomnijmy, że niedługo premiera pełnometrażowej animacji Batman: Długie Halloween” to dwuczęściowa animacja DC oparta na kultowym komiksie ze świata Mrocznego Rycerzu.

Serial utrzymany w duchu „Batman: The Animated Series”

Twórcy obiecują, że serial ma być utrzymany w duchu i stylistyce znanej z „Batman: The Animated Series” – z wykorzystaniem najnowszych technik artystycznych, a równocześnie szacunkiem do mitologii komiksów DC Comics. Data premiery nie jest jeszcze znana, natomiast projekt wydaje się być naprawdę interesujący. Co ciekawe, wytwórnia filmów animowanych LAIKA, znana między innymi z historii „Kubo i dwie struny”, podobno pracuje nad realizacją filmu osadzonego w świecie Batmana. Komiksowa opowieść o popularnym herosie może być również niezwykłym projektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here