Batman powraca! Kultowy superbohater już niedługo stanie się bohaterem nowego serialu animowanego, którego realizacją zajmie się platforma HBO Max oraz stacja Cartoon Network. Poznajcie nowe informacje na temat „Batman: Caped Crusader”. Za projektem stoi niezastąpiony Bruce Timm, J.J. Abrams oraz Matt Reeves.


Mroczny Rycerz to postać tragiczna. Wyklęty i nieszczęśliwy bohater, ostatni obrońca Gotham, który musi walczyć z wewnętrznymi demonami. Jedną z najnowszych historii ze świata ikonicznego herosa jest „Batman Death Metal”, nieco wcześniej pojawił się natomiast album „Batman: Świat”, który stanowi dowód na to, że Mroczny Rycerz to globalny symbol kultury. W niedalekiej przyszłości doczekamy się nowego serialu animowanego właśnie o tym bohaterze.

Bruce Timm, autor komiksu „Szalona miłość”, pomysłodawca postaci Harley Quinn, w czasie trwania DC FanDome 2021 zapowiedział, że nowy serial animowany będzie bardzo mocno nawiązywać do kultowej produkcji „Batman: The Animated Series”. Co więcej, produkcja koncentrować się będzie tylko na tytułowym bohaterze, nie będzie Justice League, czy innych superbohaterów. Amerykański producent jest przekonany, że nowe wersje Jokera, Pingwina czy Catwoman staną się tak kultowe jak te z “Batman: TAS”. Animacje zadebiutuje na HBO Max i w Cartoon Network w 2023 roku.

Producenci podkreślają, że wizualnie nowy serial ma być inspirowany niemieckim ekspresjonizmem i filmami noir. Historia zostanie natomiast osadzona w latach 40. XX wieku. Będzie to pełnoprawna detektywistyczna historia z Mrocznym Rycerzem. To jednak nie wszystko. Nieoficjalnie mówi się bowiem o tym, że nowa animacja DC Comics zostanie zrealizowana przez artystów ze Studia LAIKA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here